Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kötelező biztosításom díj...

A kötelező biztosításom díj nem fizetés miatt megszűnt, és kijött egy 210.000 forintos fedezetlenségi díj. A kérdés az lenne hogy mivel nem tudom ez kifizetni milyen kis kapuk lennének?

Figyelt kérdés
Esetleg üzembentartó váltás?

2021. márc. 1. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Esetleg üzembentartó váltás?


Igen.

2021. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
2014. július 1-jétől bezárult ez a kiskapu.
2021. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez utánna nem tudja behajtani rajtam vagy az új üzembentartón a biztosító?
2021. márc. 1. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"2014. július 1-jétől bezárult ez a kiskapu."


dehogy zárult be, csomó ilyet csináltam, mint üzletkötő, sose volt ebből probléma. De sose értem hogy valakinek nem tűnik fel hogy küld 16x levelet a biztosító, hogy fizesd be aztán hogy megszűnt. 210e ft majdnem egy évnyi fedezetlenség...


Amúgy az is érdekes, hogy csak jön egy levél, ugyanis ezt az újrakötéssel együtt számolja fel.


Az üzembentartó ha új lesz annak meg totál 0 köze van az előzőnek a tartozásához, szóval nem.

2021. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

#14.59 Pedig elvileg így van.

[link]

2021. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
A cikk nem erről szól. Az a gyakorlat, hogy az ember ha megszünt DNF miatt újraköti, akkor a végén kap egy számot amit be kell fizetnie. Ezt a köv. évfordulóig számolja és benne van a teljes maradék év mellett a fedezetlenségi díj. Ebből nem lehet kibújni mert csak akkor áll vissza a szerződés, ha egyben cakumpakk befizet mindent. De ha eladja vagy átadja az üzembentartói jogot, akkor nyilván az új szerződőnek nem kell mert szűzként indul az átírás miatt. Tudom mert magam se tudom hány ilyet csináltam...
2021. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!