Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Folyamatos így a tb-m?

Folyamatos így a tb-m?

Figyelt kérdés

2021.03.31.-ig volt alap esetben érvényes a diákigazolványom. Közben viszont többször meg lett hosszabbítva a diákok érvényessége a covid miatt. 2021.05.05.-től dolgozom, így azóta biztosítva vagyok. A kérdésem az lenne, hogy így most folyamatos-e a jogviszonyom, vagy mégsem. 30 nap szünet beleférne ugye, de nekem több nap maradt ott ki. Próbáltam utána olvasni, de sehol se találtam meg konkrétan leírva, hogy mi a helyzet. :(

Ha jól olvastam, szeptember valahányig tart a veszélyhelyzet, és az ez alatt megszűnő jogviszony nem számít megszakításnak.


Köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2021. júl. 24. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Úgy tudom, 45 napig érvényes a lejárta után is, nem 30.
2021. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2021. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem 45 nap a türelmi idő, nem 30,úgyhogy valszeg nem lesz gond.
2021. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több hitelnél elvárás, hogy ne legyen 30 napnál hosszabb megszakítás.
2021. júl. 24. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem vonatkozik a hosszabbítás egyébként.

Mert az eü szolgáltatásra való jogosultság nem az igazolvány érvényességéhez van kötve, hanem a diákigazolványra való jogisultsaghoz. Azt nem változtatta a veszélyhelyzet.


A másik, folyamatos biztosítási jogviszonyod május óta van. Tanuló, hallgató nem biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.

2021. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hitelnél?Az igen..ez nekem új...mit meg nem engednek már maguknak a hitelintézetek :D
2021. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hitelnél senkit nem érdekel, hogy diák voltál, a rendes munkaviszony számít. A legtöbb banknál eleve fél év folyamatos munkaviszony kell (és próbaidős sem lehetsz), szóval így a diákod érvényessége irreleváns.


Tb szempontból nem lesz szünet, arra vonatkozik a türelmi idő.

2021. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7, nem értelmezhető nála a szünet, mert májustól van biztosítási jogviszonya, előtte nem volt.
2021. júl. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!