Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz kötelező biztosítás...

Allianz kötelező biztosítás lemondása hogy megy?

Figyelt kérdés

Holnap van a gépjármű kötelező biztosítás évfordulója nekem.

Allianz nál vagyok.


Több kérdésem is lenne mielőtt bemegyek hozzájuk.


1. Milyen formanyomtatványt kell kitölteni hogy le tudjam mondani a biztosítást? ( Linket elfogadok ha tudtok)


2. Lemondás után mennyi időm van másikat kötni?


3. Mivel a biztosítás az édesapám nevén van, viszont az autó az én tulajdonom hivatalosan, mi kell ahhoz hogy az ő nevében járják el? Ugyanis ő nem tud velem jönni. Formanyomtatvány? Meghatalmazás? Bármi?



2021. aug. 27. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és igen. Ha reggel lemondom az allianzos biztosításomat, dél körül már rendezhetem másik biztosítónál a biztosítást?
2021. aug. 27. 20:26
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Az Allianznak két hónapja el kellett volna küldenie az új szerződés tervezetet.Akkor lemondani.

Ha váltani szeretnél az elmúlt egy hónapban kellett volna újat kötni.Most már nem tudsz másikhoz menni

Az is lehet online küldte és nem vetted észre.

2021. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fsms ***** válasza:
80%
Majd jövőre tudsz váltani. Kifutottál az időkeretből.
2021. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem így megy. Fordulón lehet váltani, de előbb be kell jelenteni.
2021. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Holnaptól lehet váltani. Így akartam írni
2021. aug. 28. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Online is fel lehet mondani (legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt kell megkapniuk, hogy érvényes legyen). Első találat volt az Allianz KGFB lemondás keresésre: [link] ← Értelemszerűen itt a „Kötelező biztosítás évfordulóval történő felmondás” linkre kell kattintani.

Eszerint, te vagy a tulajdonos, édesapád az üzembentartó. Ha tudsz kellő adatot róla és a szerződésről, akkor online fel tudod mondani.


Mivel a felmondás az évfordulóra lehetséges, így addig ez a biztosítás él. Értelemszerűen, addig kell megkötnöd az újat, az évforduló napjától kezdődően. Akár utolsó napon is megteheted; pontosabban, ha nem te vagy az üzembentartó, akkor az üzembentartó. Mivel online is köthető – sőt, ezt szorgalmazzák a biztosítók –, az adatok ismeretében ezt is megteheted akár édesapád nevében is.


Nem tudom, hogy személyes ügyintézés során elfogadnak-e meghatalmazottat; ezt az érintett biztosító(k)tól kell megkérdezned. Egyben azt is megtudod, hogy ha elfogadják, akkor mi szükséges.

A biztosítók nem egy egységes hivatali rendszer részei, hogy azonos űrlapokat, eljárásokat alkalmaznának. Ha a téged érdeklő honlapján találsz választ az ügyintézési kérdéseidre, akkor megtudod onnan, ha nem, akkor telefonos, vagy személyes érdeklődés során kaphatsz válaszokat.

2021. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!