Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Törlesztési biztosítás vagy...

Törlesztési biztosítás vagy életbiztosítás?

Figyelt kérdés

Nagy összegű jelzáloghitelt (lakáshitel) vettünk fel egy banktól. Mivel 40 plusz évesek vagyunk, arra gondoltunk, hogy törlesztési biztosítást kötünk, ha valami történne egyikünkkel, legalább a hitel nem nyomná a másik vállát.

A törlesztési biztosítás havi 22 ezer ft-ba kerülne, halálesetnél kifizeti a biztosító a fennálló hiteltartozásunkat.

22 ezer ft-ból tudnánk kettő darab olyan életbiztosítást kötni ami halálesetnél 40 milliót fizet?

Mert vacillálunk, hogy élet vagy törlesztési biztosítás legyen a hitel mellé.



2021. szept. 17. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a hitelállomány? Illetve mennyit kellene összesen visszafizetni?
2021. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Törlesztési biztosítás mindig csak annyit fizet amennyi a fennálló tőketartozás. A futamidő elején olcsó, a futamidő második felében már nagyon drágán van keveset fizető biztosításod. Ezért nem lehet felmondani, azaz végig kell fizetni.

Egy kockázati életbiztosítást akkor szünteted meg amikor akarod (évfordulóra).

Összességében szerintem a kockázati jobb, és nagyon ritkán éri meg egy hitelfedezetibe beleugrani, mert drágább, mint amennyi kamatkedvezményt adnak érte - ha adnak.

2021. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az életbiztosítás tutira jobban megéri. Havi 22 ezer törlesztési biztosításra az baromi sok. Mégis hány milliót vettetek fel?
2021. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

40 millió forintot. Magas keresettel rendelkezünk, évtizedek óta. Az ingatlan értéke is magas, amit vettünk.

Én is mérlegeltem ezt, hogy a törlesztési biztosítás az elején megérné, a vége felé nem annyira. Egy megtakarításos életbiztosítással akkor valószínű jobban járnánk. Köszi a válaszokat!

2021. szept. 18. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
40 milla? Hát, nem tudom, mennyit kerestek, de mi asszonnyal ketten nettó 1 millát hozunk haza, gyerek nincs és mégse mernék ekkora hitelt bevállalni...
2021. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az új házak építőanyag növekedésének árával együtt nőtt a használt árak háza is. Ha nem szeretném lakásban leélni az életem, mert nekem házra van igényem, akkor nyilván felveszem a hitelt. Legrosszabb esetben eladom a házat, ha valami történik. Illetve ezért kötök biztosítást. Szerencsére olyan városban élünk, ahol pörög az ingatlanpiac évtizedek óta. Mi is netto egy millát hozunk haza plusz évi egyszeri cafeteria egy-egy millát 😉
2021. szept. 19. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,én is azt mondom hogy a kockázati életbiztosítás jobban megéri,és én kiegészíteném egyéb baleseti és egészségbiztosítási fedezetekkel is,mint kritikus betegség,kórházi ellátás,baleseti rokkantság,baleseti halál stb.Ezeket a nemvárt eseményeket is jó előre látni,főleg ekkora jövedelemmel és hitelállománnyal.

A megtakarítási részt azt én külön venném a kockázati résztől.

2021. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atosz7 ***** válasza:

Szia.

Biztosítónál dolgozom. Én mindenképp a kockázatit mondanám neked. Jobban megéri és igazából ezt évfordulóra bármikor felmondhatod. Plusz ezt teljes mértékre személyre lehet szabni. Azt raksz bele,amit szeretnél pl:

-Baleseti dolgok, amik nem is drágák

-Csonttörés

-Kórházi napi térítés

-Égési sérülés

-Műtéti térítés

-Kockázati életbiztosítás

STB.

2022. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!