Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ezek alapján hogy kell felfogn...

Ezek alapján hogy kell felfognom, van társadalmi biztosításom az elmúlt 3 évre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 2020ban érettségiztem, utána magam után fizettem a tb-t 1 évig, majd elkezdtem egy érettségire épülő technikumi képzést. Onnantól kezdve ugye magam után nem kellett fizetnem (vagyis a suli elszúrt valamit és rosszul jelentett be, így egy darabig nekem számolták fel a tb-t, amit akkor tudtam meg, mikor már nem tudtam használni a taj kártyám, ezután online bejelentést tettem 2x és törölték visszamenőleg, így maradt is még egy jelentősebb összeg a nevemen többletként).

Na és szóba jött, hogy hitelt vennénk fel, ahhoz nekem 3 év tb kellene, hogy legyen. Ezek alapján van?

Nagyon köszönöm előre is a segítőkész válaszokat és bocsánat a tudatlanságomért! :s


2022. jún. 13. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom erre van formanyomtatvány, tehát, ha adott helyről kikéred az igazolást, hogy az elmúlt 3 éved rendezve van, és azt ki is adják, akkor igen!


De az itthoni állapotokból kiindulva, azt kell, hogy mondjam, ha neked lenne jó a papírmunka elvégzése után, akkor tuti nem csinálták meg minden helyen a visszatörlést. Persze, ha az lenne a cél, hogy behajtsák rajtad a dolgokat, akkor már a bírósági ítélet is meglenne aznap, amikor észreveszed, hogy le van tiltva a TAJ-od.

2022. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad után fizeted a TBt, akkor az babavárónál nem számít be. (Feltételezem, erről lenne szó.) Szóval nincs 3 éved.


És nem ártana dolgozni, mielőtt eladósodsz meg gyereket gyártasz.

2022. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1 nem tudom mire gondolsz, hol nem csinálták meg a visszatörlést, de köszönöm a kommented!


2 ne legyenek felszínes előítéleteid kérlek! Nem vagyok várandós és a suli végéig biztosan nem is leszek. A tanulás mellett dolgozom, a páromnak pedig ritka jó fizetése van, és babát nem a hitel miatt akarunk “gyártani”, hanem egyébként is benne van az 5 éves tervben! ;)

De köszönöm, azért mondtál hasznosat is!

Csak ne legyél ilyen előítéletes, bár a világ mocskos egy hely napjainkban, létezik még értelmes, céltudatos és segítőkész ember a földön, nem kell mindenkit rögtön leírni! :)

2022. jún. 14. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!