Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de remélem kapok tanácsot.


A Generali biztosítónál magán nyugdíj pénztárban gondolkozok.


27 évem van a 65 éves korig.


50 ezer forinttal fizetném havonta, ami fix maradna a teljes 27 évig.

Úgy informálódtam, hogy ha emelnének a nyugdíj korhatáron, a pénzt 65 évesen akor is megkapnám.

Egyben kb 32 milliót. Hozam, állami hozam, kamat, stb.


A mai napogban tudom, 50 ezer forint nem kevés pénz, főleg havi szinten. De vagy 5-10 év múlva ahogy a dolgokat nézem már bagatel összeg lenne.


A kérdés az, hogy mi garantálja azt, hogy 27 év eltéltével biztosan meg is kapom azt a pénzt. Valamint 27 év elteltével az a 32 millió nem annyit fog érni, mint most.


Szeretnék takarékoskodni, esetleges bármilyen baj esetén ha meghalnék, a szeretteimről is gondoskodni, mert természezesen ilyen esetben is fizet a kedvezményezettnek.


De a mai geopolitikai helyzetben nem tudom mit remélhetek.


Vannak sokan akik legyintenek, nem lesz itt 3. Vh. Legyintettek sokan még 2022 Januárjában is, hogy áá Putyin bem fog háborúskodni 2022ben.

Legyintettek sokan, mikor anno 2019 végén, 2020 elején még csak Kínában volt a koronavírus.


Én egy szóval sem mondom, hogy lesz világháború, és őszintén remélem nem is lesz soha.


Egyszóval 27 év távlatában tervezni nagyon nehéz.


Tehát. Érdemes elkezdeni ezt a befektetést? Ha nem akkor más alternatíva van?



2022. jún. 26. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem érdemes, de jól meg kell nézni, milyen befektetést kezdesz, mert soknak nagyon magas a költsége.
2022. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Semmit nem fogsz viszontlátni belőle. Ami bármilyen biztosítóval kapcsolatos, az 100 % lenyúlás. Gondold végig, vajon miből vannak a palotáik, az igazgatói luxusautóflotta, tízmilliós fizetések, jachtok stb. Ha ráklikkelsz a "kifizetés"-re amikor eljön a a jogosultsági idő, akkor sajnos már csak töredéke lesz meg a befizetett pénznek. Hivatalosan lesz rá indok, de a valóság ugye más. Eljátszották a tőzsdén, a többit pedig elnyelték a fentebb leírt luxuscikkek. Egy hízik, ezer másik gyűjti neki a pénzt, ez a biztosítók modellje.
2022. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ökörség amit az utolsó írt. Érdemes, ha nem kell a pénz máshova, tényleg nyugdíj célra akarod, akkor toljad.
2022. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én inkább egy sp500-at követő ETFbe fektetném a dolgokat.
2022. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia, ezt ajánlom figyelmedbe, főként az adóteherről szóló részt , [link]


Jahh ,és a második nagyon igaz!

2022. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éve van nyugdíjbiztosításom (Uniqa), a 30-as éveim elején vagyok.


Azt vedd figyelembe, hogy lehetséges, hogy a Generálinál is van évfordulónkénti értékkövetés, indexálás (az én biztosításomnál legalábbis van). Ez azt jelenti, hogy nekem minden évforduló előtt kiküldenek egy levelet, hogy 5% díjemelést alkalmaznak. Ha nem fogadom el (mert maradni szeretnék az eredetileg vállalt biztosítási díjamnál), akkor egy hivatalos postai levélben nyilatkoznom kell erről minden évben. Szerintem nézz utána, hogy a kiszemelt biztosításnál ez hogy van, mert az értékkövetés hasznos lehet az általad említett problémára (infláció).


A másik, ami ennél sokkal fontosabb szempont: hogy van-e lehetőséged menedzselni a nyugdíj célú megtakarításodat, és ha igen, akkor mibe tudod fektetni, hogy dolgozzon is az a pénz a sok idő alatt? Ennek is érdemes utánajárni. Nekem van egy online felület, ahol 0-24-ben nyomon tudom követni az aktuális egyenlegemet, és ha akarom, át tudom helyezni egyik eszközalapból a másikba (kb. 100 féle eszközalap van). Az én befizetéseim kb. a kezdetektől részvénytúlsúlyos eszközalapban vannak, szerződéskötéstől a mai napig az évesített hozamom 15.01% volt.


A biztosítási szerződés garantálja, hogy a szerződés lejártakor megkapod a pénzed (az esetemben egy összegben vagy rendszeres járadékként is kérhető).


Hosszú volt, de remélem, kaptál tanácsot! ;)

2022. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, és még csak annyi tanácsot adnék, hogy érdemes átgondolni, hogy mekkora havi biztosítási díjat vállalsz be 27 évre előre KÖTELEZŐ jelleggel. Szerintem az 50ezer nagyon sok, de nem tudom, mit dolgozol és mennyit keresel... Talán hasznosabb kisebb összeggel kezdeni, mert azon felül eseti befizetésként még bármikor bármennyit befizethetsz önkéntes alapon, illetve az értékkövetési szolgáltatást (= évenkénti díjemelés) is igénybe veheted (ha van). Viszont ha sokat vállalsz kötelező jelleggel, akkor abból már nem nagyon tudsz csökkenteni, max. szüneteltetni a díjfizetést bizonyos ideig. De nyilván ez is szerződésfüggő, meg kell nézni, mi van a szerződésben.
2022. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!