Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki járt jól egy életbiztosítás...

Ki járt jól egy életbiztosítás vagy nyugdíjpénztári tagság megkötésével?

Figyelt kérdés

Olyan információt szeretnék aki régebben kötött megtakarításos életbiztosítást vagy önkéntes nyugdíjpénztárat hogy jött ki amikor kivette az összeget mikor nyugdíjba ment vagy csak egyszerűen onnantól részben abból élt, mennyire volt elégedett a kapott pénzzel?

Olyanoktól szeretnék választ kapni akik hosszú távon fizették hónapról hónapra évről évre, illetve nem vagy csak kevés összeget vettek ki belőle.



#életbiztosítás #Nyugdíjpénztári tagság
2023. jan. 16. 18:17
 1/4 anonim válasza:
26%
Egyik sem jó. Az életbiztosítás a párodnak v családnak jelent valamennyi pénzt elsősorban, az életbiztosítással nekik segitesz. Ha lejárt, akkor fel lehet venni valamennyi pénzt,de az nagyon keves lesz. Mindkét befektetést lenullazza a magas inflacio,ez történt nálunk is,szóval ez tapasztalat. Csak akkor lesz értelme, ha Magyarországon is euró lesz.
2023. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kérdésem nem ez volt de köszönöm a választ 🤷‍♂️
2023. jan. 16. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Még nem tudok teljes értékű választ adni a kérdésedre, mert még nagyon messze van nekem a nyugdíj, de én hét évvel ezelőtt kötöttem nyugdíjbiztosítást, amit azóta megszakítás nélkül fizetek. A befizetett összegeket részvényekben tartom, az évesített átlaghozamom eddig 13% volt, és erre még jöttek az éves állami támogatások (szja-visszatérítés). Én úgy gondolom, ez nekem megfelelő, tekintve, hogy 30+ évem van még a szerződés lejáratáig. :)
2023. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5 éve fizetek nyugdíjbiztosítást az Allianznál,hozamot tekintve átlagban jelenleg az 5 évre olyan 10-12% a hozamom és ehhez jön a 20% adókedvezmény.Eddig nekem nagyon megfelelő,mivel még nekem is van 15 évem a nyuddíjig.Ezeket megszakítani nem lehet mert akkor az adókedvezmény ugrik,de ha valami nagy gond van akkor persze vissza lehet vásárolni.Alapvetően nem érdemes,mert erre úgy kell gondolni mint a majdani nyugdíjkiegészítésünkre.
2023. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!