Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz visszakövetelhezi az...

Allianz visszakövetelhezi az üzletkötői jarulékot 10 év után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2013ban 3 hónapot dolgoztam az Allianznál mint üzletkötő és két megkötött biztosítás után kifizettek 250 ezer ft járulékot. Azonban az ügyfelek felmondták a szerződést 1 éven belül és a biztosítótól kaptam levelet, hogy fizessem vissza a 250 ezer ftot kb 5 hónappal a kilépésem után. Ez akkor nem történt meg. Majd most pár napja (10 évvel a sztori után) kaptam az Intrumtól egy levelet, hogy csengessek ki 450 ezer ftot 15 napon belül.


Van ott olyan aki hasonló cipőben jár(t)? Meddig szoktak elmenni ilyen jellegű tartozás kapcsán?


Köszönöm a válaszotokat!


2023. márc. 25. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg 5 év után elévül. Viszont, ha közben volt felszólítás akkor nem.
2023. márc. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hallottam olyat hogy konkrétumokat kért az adós, részletezzék mi ez, mi alapján. Akkor lehet húzni, vagy elintézni h ne kelljen fizetni.
2023. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már az elsőt vissza kellett volna,így hogy behajtásra került,mostmár ezt az összeget kell visszafizetni.Ez benne volt a szerződésedben is.
2023. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!