Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha előbb hunyt el az életbizto...

Ha előbb hunyt el az életbiztosítás haláleseti kedvezményezettje mint a biztosított, akkor ki örököl?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek nekem igazságot tenni a kérdésben.


Apukám elhunyt 1 hónapja. Volt egy életbiztosítása amiben a bátyja volt megjelölve haláleseti kedvezményezettnek. Ő viszont 4 évvel ezelőtt meghalt. Apám nem módosította a kedvezményezettet.


A testvérének nincs gyermeke, nem élnek a szülei, csak egy húga van (apám másik testvére).


Lejelentettem a biztosítónál apám halálát, ahol közölték, hogy ez esetben a haláleseti kedvezményezett törvényes örököse fogja örökölni apám biztosítási összegét.


Majd megkérdeztem egy jogászt, aki mondta, hogy ez nonszensz, mert a kedvezményezetti státusz nem örökölhető. Csak abban az esetben, ha a kedvezményezett a pénz felvétele előtt, de a biztosított halála után hal meg.


Mi az igazság?


Nekem az lenne logikus, amit a jogász mond. Egyszerűen nonszensz lenne, ha a haláleseti kedvezményezett örököse örökölne. Pl. megjelölöm a szomszéd Mari nénit kedvezményezettnek, majd ő meghal, 2 hét múlva én is meghalok, és a szomszéd Mari néni kisfia örökli az én biztosítási összegemet, nem a gyerekem...



2023. ápr. 20. 13:57
 1/6 krwkco ***** válasza:
100%

Ptk. 2. Az életbiztosítási szerződés 6:478. §

"(4) A kedvezményezett kijelölése hatályát veszti, ha a kedvezményezett a biztosítási esemény bekövetkezte előtt meghal vagy jogutód nélkül megszűnik."


Ennyi.

2023. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1, köszi! Akkor fekete pont a biztosítós kisasszonyoknak akik egyhangúlag ennek az ellenkezőjét állították
2023. ápr. 20. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedvezményezett hiányában a biztosított jog szerinti örököse kapja a biztosítási összeget, amit a hagyatéki eljárás során állapítanak meg.
2023. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, mi lett?
2023. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen full hülyeség, hogy a halott kedvezményezett örököse örököl...

Én vagyok az örökös.

2023. jún. 12. 12:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyes! Remélem jó sok pénzről van szó!
2023. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!