Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Grawe életbiztosításról jót...

Grawe életbiztosításról jót vagy rosszat? Megkössem, vagy sem? Megéri? Van esetleg jobb, ami számomra jövedelmezőbb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A GRAWE egy pici biztosító és gyorstalpalós ügynökei vannak,akik nem szakemberek. Köss inkább az ING,GENERALI,ALLIANZ valamelyikénél,ezek korrektek.
2011. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nálunk még nem annyira elterjedt,de állítólag külföldön a legjobb...nem tudom.
2011. jan. 31. 20:24
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Külföldön sem a legjobb, Mo-on pedig kb huszadrangú biztosító, mit szeretnél kötni és milyen díjon, milyen tartamra? Mi a célod vele?
2011. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az egyes biztosítók termékeinek TKM értékei a MABISZ honlapjánmegtekinthetők.


Mi az a TKM?


A biztosítók önszabályozása révén létrejött TKM nem más, mint az ügyfelek tájékoztatását szolgáló, egyszerű mutató, amely egyetlen szám segítségével fejezi ki meghatározott paraméterek mellett a biztosítás költségeit, azaz megmutatja, hogy megközelítőleg mekkora hozamveszteség éri az ügyfelet egy elméleti, költségmentes hozamhoz képest amiatt, hogy azt az adott unit-linked terméken érte el. Egy 5%-os TKM-mel rendelkező életbiztosítás esetén tehát 5%-os éves hozam mellett kapja vissza az ügyfél a befizetett díjat. A 2009. január 4-étől elérhető TKM-ek segítségével egyszerűbbé vált a unit-linked termékek költségszintjének összehasonlítása.


Típuspélda, paraméterek és költségek


Vegyünk egy 35 éves férfit, aki 1.287 000 forintért (vagy ennek megfelelő euróért) egyszeri díjas, vagy 232.000 forint éves díjjal (vagy ennek megfelelő euróért) rendszeres díjú biztosítást köt (csoportos beszedési megbízással vagy átutalással történő díjfizetéssel). A TKM értékek e típuspéldában bemutatott paraméterek esetén értendőek. A TKM figyelembe veszi a biztosítás kockázati élet és/vagy balesetbiztosítási szolgáltatásának díját, amennyiben ez a szerződés biztosítási feltételei szerint kötelezően választandó. Figyelembe veszi az alapkezelési költségeket (vagyonkezelési költségek esetében az eszközalapok és a bennük lévő befektetési eszközökből a kezelő vagy kibocsátó által elvont költségeket), a szerzési, fenntartási, minden fix (adminisztratív jellegű) és változó költséget, de nem tartalmazza a tartam alatt az értékkövetés százalékával növelt költségek emelkedéséből származó változást és az eszközalapok közötti átváltások költségét.


A biztosítási kockázat jellemzőit (kockázat megnevezése és minimális biztosítási összeg) a biztosító ügyféltájékoztatójának tartalmaznia kell. A TKM kiszámítása különböző időtartamokra történik, hogy látható legyen, miként befolyásolják a különböző időtartamok a termék költségterhét. Rendszeres díjfizetés esetén a számítás 10-15-20, egyszeri díjas szerződéseknél 5-10-20 évre, az élethosszig tartó biztosításoknál 20 évre történik. Amennyiben az adott biztosító változtat az induláskor feltételezett költségeken, soron kívül újra kell számolni a TKM mutatót, és a biztosítónak 15 napon belül saját honlapján és a MABISZ honlapján is korrigálnia kell az értéket, valamint az ügyfélnek átadandó dokumentumokon is át kell vezetni.


Kivételek


Néhány esetben nem elérhető a típuspélda valamely paramétere, vagy magasabb a piaci átlagdíjnál a termék minimális díja. Ilyenkor a MABISZ táblázata magyarázattal szolgál a TKM-számítás eltérésére vonatkozóan. Mivel a TKM minden, a befektetés értékét csökkentő költséget figyelembe vesz, a különböző eszközalapok kezelési díjának eltérése estén minimum-maximum tartományt ad meg a TKM-re a biztosító. Tőke- és hozamgarantált/védett biztosítások esetében nem számítanak TKM-et, mivel a befektető minden körülmények között hozzájut a befektetett tőkéhez (és a hozamhoz).

2011. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnek üzenném a grawe-nak nincsenek ügynökei. A másik mitől nagy egy biztosító? a sok költségtől. Nekem és feleségemnek Grawe-nk van 4db ING-nél dolgoztam most alkusz vagyok ismerem a piacon lévő életbiztosításokat 80-90%-al az Ing Generali Allianz Aegon Grupama akármelyik módozata a közelében sincs az én Grawe-s kötvényeimnek. Nem fogod megbánni hidd el lejáró kötvényeket viszünk ki elégedettség 100%.
2011. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

Leszögezem, nem vagyok pártatlan, a Generalinak dolgozom, de ebben az esetben kollektíven a "nagyobb" biztosítókat ajánlom mindenképp! Hogy miért?

Mert van mögötte világszintű anyagi, és 50-100 év tapasztalati háttér. Ezek az "új" kisebb biztosítók ajánlhatnak nagyon jókat, de általában az életbiztosítások 10-15 évre szólnak, szóval eléggé hiteltelen számomra, amikor egyesek 100%-osan biztosra mondják az ilyet egy aránylag új biztosítónál. Lehet hazárdírozni, lehet többet fog fizetni, csak aztán benne van, hogy elbukhatod a pénzedet... Amennyiben budapesti, vagy pest környéki vagy, és érdekel a témáról személyes tájékoztatás, akkor írj emailt, és átfuthatjuk a témát! asbeithc@gmail.com

2011. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dodink13 válasza:
Csak ajánlani tudom neked a Grawe biztosítót.Nekem 3 éve egy balesetben meg halt a férjem.Kifizették a balesetbiztosítás összegét és felvállalták a fennmaradó 14 évre tovább fizetik a biztosítást és a lejártakor meg kapom ezt az összeget még egyszer.Remélem sikerült hasznos információt adnom neked!További szép napot!
2011. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Lehet, hogy a kisebb biztosítók jobban meg akarnak még felelni, és ezáltal kedvezőbb hírre szert tenni. Az nem igaz szerintem, hogy a "nagyok" feltétlenül jobbak (igen rossz tapasztalataim voltak az ÁB-Aegonnal mostanság, hiába nagyok, mégis szemetek, pont azért, mert megtehetik, egy-egy ember, mint csepp a tengerben, elveszik náluk.)
2011. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én voltam egy 2 órás GRAWE-s képzésen és már adhattam volna is el az életbiztiket, amúgy amit fent említenek az egy díjátvállalás halál esetére kiegészítő biztosítás, ilyen minden biztosítónak van.
2011. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Telek Zoltánné ***** válasza:
100%
Hogy tisztázzuk a Grawe Biztosító egy 183 éves történelmi múlttal rendelkező, ma már viszontbiztosítóként is működő 150%-os likviditású óriási konszern. Nem ügynök hálózattal, hanem Alkuszoknak meri ajánlani a termékeit.Meri vállalni azt a kockázatot, hogy összehasonlítsák más biztosítók termékeivel. Nem a reklámra hajt, hanem az elégedett ügyfélre. Így lassabban halad de biztosabban.
2011. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!