Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hová lehet fordulni abban az...

Hová lehet fordulni abban az esetben, ha kevésnek találom, vagy egyáltalán nem fizet semmit a magánnyugdíjpénztáram reálhozamkén?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A PSZÁF-hoz.
2011. júl. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, melyik mnyp-nél voltál?

Én az AXA-nál, és semmit nem fizet, pedig nagyon régóta ott vagyok.

2011. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ekeke ***** válasza:
Exkormányhoz, aki elrendelte, hogy bankba vagy köteles tenni a pénzt.
2011. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az Aegon-nál vagyok. 2008-ban léptem át az OTP-ből, amikor az nagyon veszteséges volt. A hozamom itt 300 ezer és mégis 0 a reálhozamom. A pénztárváltással magyarázzák, amit azért nem értek, mert az OTP-től átment az AEGON-hoz az összes ottlévő pénzem. Ha maradok az OTP-nél, lett volna reálhozam?? Hol veszett el a pénzem?
2011. aug. 1. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen... Igaz, h az OTP bukott a legnagyobbat, de az hasította a legnagyobb hozamot is aztán 2009-ben. Persze más pénztár szívesen riagatta a nagy bukással az OTP pénztártagokat, csak azért annyi összefüggést kell látni,ha valami nagyon volatilis (nagyon ingadozó) akkor az pozitív irányban is az, nem csak negatívban. Tehát Te elszenvedtél egy jókora mínuszt 2008-ban, maradni kellett volna a fenekeden, mert az a pénztár aki alig bukott, az keveset is hozott vissza. ilyen ez a befektetési piac. Ráadásul a tőkéd 1-2%-a jutaléknak kifizetésre került az üzletkötőnek aki átcsábított.

Én nem ugrabugráltam, nekem az OTP tud adni reálhozamot.

2011. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A főnőködhőz
2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!