Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehetek-e én, mint szomszéd...

Lehetek-e én, mint szomszéd az életbiztosítás kedvezményezettje?

Figyelt kérdés
a szomszéd bácsi azt akarja hogy én legyek mert rajtam kívül senki nem törődik vele.van 3 fia de le se sz..ják!nem kevés az összeg most 6 millió ft.rám akarja íratni a házát is.de én csak a szomszédja vagyok.én nem akarom ezt.de ő erőlteti.nem tudom bevállalni hosszú távon a gondozását mert szeretnék elköltözni ebből az albérletből.meg eléggé iszik is.ő úgy gondolja lakjunk egy házban és gondoskodjak róla.de ezt nem szeretném.29 éves vagyok és nem egy iszákos bácsi igényeinek szeretnék megfelelni.nem akarom a pénzét de ő nem érti meg.meg ott a családja is.utána meg cirkuszoljak velük?mert ők akarnak mindent csak épp törődni nem.én eddig is segítettem neki és ezek nélkül is segítek.nem érti meg az ellenérveimet.már járt a biztosítónál is.de nem akarom.mit csináljak?akkora teher ez nekem!már nem tudok aludni ez miatt.hogy mondjam meg hogy nem akarom a pénzét és hogy nem tudom bevállalni hogy élete végéíg gondozom őt?külföldrte akarok költözni.azt meg hogy együtt lakjak vele végképp nem akarom.nekem szükségem van arra hogy szabadon élhessek a saját otthonomban.és úgy éljünk a párommal ahogy akarunk...(ha értitek mire gondolok)mit csináljak?
2008. márc. 3. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
(Lehetsz kedvezményezett, ehhez mindkét fél aláírása szükséges a szerződéskötéskor.) Mindenképp elköltöznék a helyedben, vagy ha egyelőre nem akarsz, akkor szakíts meg vele minden kapcsolatot, hagyd figyelmen kívül. Lehet, hogy embertelenül hangzik, de csak így szabadulhatsz meg tőle. A családja majd ráeszmél, hogy törődni kellene vele, ha pl. kórházba kerül. Esetleg keresd meg a családját és add tudtukra, hogy nem vagy hajlandó tovább foglalkozni vele, mert ez a helyzet így nekik elég kényelmesnek hangzik!
2008. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi.pont erre gondoltam én is!már felkerestem a családját,akik nekem estek,hogy mit képzelek én hogy elvenném azt ami őket illeti.hiába mondtam én hogy nem akarom,azóta megy a cirkusz.jó nagy kutyaszorítóba kerültem azért mert segítettem egy emberen!
2008. márc. 18. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Életbiztosítás kedvezményezetje bárki lehet, erről a biztosított és a szerződő rnedlekzeik/rendelkeznek. nem kell hozzá a beleegyezése a kedvezményezettnek. csak a neve, annya neve, születési dátuma és helye. Semmi egyéb.

ha erről a szerződésről nem tud a család, akkor nem is tudak mit tenni a bácsi halála után sem. ez a bácsi dolga. Viszont a futamidő alatt a kedvezményezettek szabadon változtathatóak bármikor a szerződő aláírásával. (hiszem ő fizeti a biztosítást, ő rendelkezik). egyedül a biztosított nem változtatható a futamidő végéig.


Költözz el nyugodtan. mond el az öregnek amire gondolsz, egy akkor tiszta, ha őszinte vagy vele, ha ő ezek után is rád akrja hagyni add meg az adataidat, és utána költözz el. :)

2008. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
77%
Ha tud is róla a család az se gond mert a biztosítás perenkívüliséget élvez. Úgyhogy hagyhatja a postás fiúra is. A halálestei kedvezményezettre kell jelölnie, de lehecc akár maga a bizotsított is, ha nem az öreg a szerződő és a biztosított egyszemélyben. A biztosításba én belemennék a pesztrálásba már aligha... És meglásd ha meghal a papa mennyi régi régi rokon kerül elő hirtelen...
2008. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!