Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mégis mennyi a legtöbbeknek...

Smartguy86 kérdése:

Mégis mennyi a legtöbbeknek az a bizonyos "reálhozam"?

Figyelt kérdés
Már napok (hetek?) óta több száz kérdés jelenik meg, hogy ki mikor mennyit kapott. Kíváncsi vagyok, hogy mekkora nagyságrendű pénz az, amit így kapnak egyesek? Volt olyan, aki pár ezer forintot kapott így. Mire megy ki ez a sok kérdés, meg a bankok/biztosítók szapulása? Aki nem garantált hozamú helyre teszi a pénzét, az kockázatot vállal, nem?
2011. aug. 8. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
29.844- Ft, 26 éve dolgozom.
2011. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én 210 ezret kaptam, ING, 1996 óta.
2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 26-ot kaptam, Aranykortól. Kezdetektől tag voltam, de csak két év tényleges befizetés volt, a többin gyed-en, gyes-en voltam. A férjem 210e Ft-ot, ING-től, szintén kezdetektől fogva fizette.
2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kolléganőm 800ezret kapott, én 8 ezret. :-) Nagyon szór a kép, sok embert ismerek, aki semmit nem kapott.
2011. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az az érdekes most pluszban, hogy nemcsak az nem mindegy, hogy melyikben volt az ember, váltott-e és mikor, hanem az is, hogy melyik portfólióban volt. Ez azért érdekes, mert aki aggódósabb, és olyan portfóliót választott, ahol csak állampapír van, az most rosszabbul járhat, mint aki kockáztatott, és értékpapírost választott. Az értékpapír magasabb hozamot termelt, ha nem ugrált valaki a válság évében. Aki akkor nem mozgatta, annak nem realizálódott a veszteség, következő évben visszajött. Én kétszer váltottam jókor, a kockázatosabban voltam, és most 700.000.- Ft-ot kapok. Sokakat ismerek, akik 0 Ft-ot. Ebből is látszik, hogy mennyire nem igaz, hogy eltőzsdézték a pénzt.


manju

2011. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Totál intézményfüggő, hogy hol hogyan gazdálkodnak a betétekkel. Mindenkinek a maga döntése, hogy hova helyezi el a megtakarításait. A nagyobb kockázat nagyobb nyereséggel kecsegtet - de nagyobb veszteséggel is. Ennyi éven át ez jelentős, főleg hogy a válság derékba törte a dolgokat... Aztán hogy a biztosító ráterheli az ügyfelek betétjére a veszteségeit - hát ez a hozam kockázata...


No köszönöm a válaszokat, csak azt hittem, hogy itt párezer forintokon megy a fennakadás...

2011. aug. 8. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
2 év után 15ezer ft. postás mnyp.
2011. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
220ezer, ING, pár éve léptem át az Aegontól.
2011. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
generalis vagyok,volt olyan ügyfelünk aki 1.700.000-t kapott! ez volt a legtöbb!
2011. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!