Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Orvosi igazolás kiadására...

Orvosi igazolás kiadására kell fizetnem 1000 Ft-t? Akkor minek fizetem a TB-t?

Figyelt kérdés
Kollégiumba jelentkezés során kellet egy orvosi igazolás, ám az orvosom 1000 Ft-ot kért. Mondtam, nincs nálam pénz, csak a TB kártyám. Azt mondta, majd legközlebb hozzam be a pénzt. Terv az, hogy az istennek se viszem be a pénzt, mert nem találtam semmiféle jogszabályt arra, hogy költségtérítéses lenne az ellátás. Szerintetek is van ilyen jogszabály?
2011. aug. 22. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy konkrétan milyen vizsgálatokat végzett el. Például nekem is hiába van TB-m, ráadásul hiába járok orvosi egyetemre nekem is majdnem 5 ezret kell fizetnem az olyan vizsgálatokért (tüdőszűrő, és különféle betegségekre kivizsgálások), amik elvileg ahhoz kellenek, hogy végezhessem az egyetemet...
2011. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kérj áfás számlát ;)
2011. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tüdőszűrőre nehogy már fizetni kelljen. Bemész a sarki tüdőszűrőre, és ingyen (ill. TB terhére megcsinálják).

Ha azt hazudod, hogy munkához kell, akkor még lehet, hogy hamarabb is.

Az lehet, hogy ahova téged küldözgetnek az egyetemről alkalmasságira, valami magánklinika, ott fizetni kell ezért, de nekik is kötelességük elfogadni az egy éven belül tüdőszűrő állomás által kiállított papírt, szóval ha azzal mész oda, akkor coki nekik...

2011. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát pedig tüdőszűrésért 840 Ft-ot gombolnak le - a szűrés ingyen van, ez a lelet díja - lelet meg kell az orvosi alkalmasságihoz


de pl Pest megyében kötelező a szűrés így ott ingyenes

2011. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Budapesten is ingyenes. Én kb. egy éve voltam, semmit nem kértek tőlem, csak a TAJ kártyát, és egy hét múlva adták az igazolást a negatív leletről.
2011. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt nincs tüdőszűrés, nincs semmi különleges vizsgálat. Ez csak egy igazolás, hogy "közösségbe mehet" felirattal a kollégiumban elfogadják. Csak kikérdezett arról, nem volt-e valami fertőző betegségben az elmúlt hónapban.
2011. aug. 22. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Az mondjuk igaz, hogy a TB nem támogat mindent.

Esztétikai beavatkozásokat se támogat, nyilván ilyen speckó vizsgálatokat se.

Ha amúgy jó orvos, meg kiír amikor szükséged van rá, én nem cigánykodnék ezzel az ezressel, több elmegy egy átbulizott éjszaka.

2011. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen kell fizetni a tüdőszűrésért, Bp-en és Pest megyében is. Gödöllön és Pesten 840, Aszódon 1.000. Viszont Pest megyében évente 1-szer mozgó tüdőszűrés van amiért valóban nem kell fizetni. Azért tudom ilyen pontosan, mert amikor a fiam munkába állt Én is felháborodtam ezen, de hidd el úgy van ahogy leírtam, már kálváriát jártunk egy tüdőszúrés miatt, mert még nem is oda mész ahová akarsz hiába, hogy fizetsz érte. Csak odamehetsz ahová tartozol. Mi Aszódhoz tartoztunk a fiam Gödöllőn volt a tüdőgondozóba és nem csinálták meg a vizsgálatot. Vicc, de ez van. Sok minden zagyva az egészségügyben.
2011. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!