Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem voltam magánnyugdíjpénztár...

Görög Andi kérdése:

Nem voltam magánnyugdíjpénztár-tag. Jár nekem reálhozam?

Figyelt kérdés
Mondja már meg nekem valaki, hogy ha én soha nem voltam tag semmilyen magánnyugdíjpénztárnál, tehát mindig is az államnál volt a nyugdíjam, akkor nekem ugye nem jár reálhozam??? Anno papírt sem kaptam, amit vissza kéne küldeni, tehát szerintem nem, mégis többek azt mondják, hogy jár. Szerintem nem. Szerintetek?
2011. aug. 23. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem jár.
2011. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Bármilyen hozam arra jár, amit befizettél. Ha nem fizettél mnypt-nak semmit, nem is kapsz tőlük semmit.


De szép is lenne...

2011. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ez most attól függ hány éves vagy, mert mynp. tagnak kötelező volt lenni és ha nem választottál pénztárat akkor automatikusan OTP-nél lettél tag. Mint mondtam ez attól függ hány éves vagy, és elképzelhető az vagy csak nem tudsz róla.
2011. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most idén decemberben töltöm a 32-t. én nem tudok róla, hogy tag lettem volna bárhol is, papírt se kaptam... én is úgy tippeltem, hogy nem kapok. ... és eddig nem is kaptam :) ja és kösz a válaszokat
2011. aug. 28. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 1998-tól volt kötelező az mnyp. a pályakezdőknek akkor már oda kellett belépni. Te abban az évben voltál 19, és ha 1997-ben már dolgoztál akkor nem jár. Jó lett volna tudni mikortól van egyáltalán munkaviszonyod. Az, hogy annak idején nem kaptál róla papírt nem jelent semmit, mert ha nem választottál pénztárat akkor automatikusan OTP-hez voltál irányítva akkor semmilyen papírt nem kellett kitöltened, de úgy gondolom, ha így volt akkor egy évben egyszer kapnod kellett volna mnyp-i tájékoztatást az egyenlegről.
2011. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 norbi vagyok válasza:
de nem ma.
2011. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!