Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 2010. dec-ben lakásfelújítás...

2010. dec-ben lakásfelújítás közben eltört a fürdőszobai fűtéscső. Másnaptól élt a lakásbiztosításom. Most,2011 novemberében kaptam levelet a S. biztosítótól, hogy fizessek. Lehetséges az, hogy a biztosító 11 hónap elteltével követel rajtam valamit?

Figyelt kérdés

A biztosító 310 ezer forintot követel rajtam, mivel ő már fizetett az alattam lakónak.A káreseményt elismertem.

Kérdéseim a következőek:

1.Nem kellett volna ezen idő alatt a biztosítónak egy levelet küldeni arról, hogy mire számítsak?

2. A levelükben ismételt visszkereset szerepel tárgyként, pedig én egyetlen levelet sem kaptam eddig tőlük?

3. A levél csak be volt dobva a postaládámba, bár valószínűleg ajánlva, de átvételi elismervényt nem irtam alá, hogy átvettem?

4. A levélben csak egy számlaszám szerepel, melyre befizethetem az összeget, sem egy csekk, sem pedig dátum, hogy meddig tehetem ezt meg. Akkor most én is várhatok 11 hónapot?

5. Levelük egyébként korrekt, fényképeket, jegyzőkönyvet is mellékeltek, ami ezzel kapcsolatban zavar, hogy mellékletként szerepelnek az alattam lakó nevére szóló árajánlatok, mint pl. porszívó (11.000 Ft.), vasaló (6000 Ft.) javítás. Ennyiért már ujjat lehet venni. Ezek viszont nem bizonyítják a javítás megtörténtét, csak árajánlatok, nem számlák. Ezek hitelesek így, köteles vagyok elfogadni ?

6. Reagáljak a levélre, vagy tehetek e úgy, mintha nem is kaptam volna meg? Ha nem reagálok, jár valamilyen következménnyel?


2011. nov. 14. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp válaszolj, és a leveledben támadd meg a biztosító követelését ellentmondásra hivatkozva.


Amennyiben a kár bekövetkeztekor nem volt élő a biztosításod, úgy a biztosítónak el kellett volna utasítani a kárigényt. Ebben az esetben nem tette meg, rendezte a kárt, majd tőled kéri vissza a kifizetett összeget. A biztosító akkor követelheti a biztosítottól vissza a 3. félnek kifizetett felelősségi kárösszeget, ha biztosított szándékos, vagy súlyosan gondatlan magatartása következtében keletkezett a kár. A te esetedben nem erről van szó. Ráadáásul a biztosítás a káridőpontban a kockázatviselés nem kezdődött meg.


A biztosítónak a károsulttól kell visszakövetelnie a kifizetett 310 rugót, neked pedig a károsult részére kell fizetni.


2. körben arra hivatkozhatsz a biztosítóval szemben, hogy nem egyeztetett veled a kárösszeggel kapcsolatban, ha már kezdettől egyértelmű volt számukra, hogy kiterhelik rád.


Azt már csak kíváncsiságból kérdezem, hogy lehettél ilyen lúzer, hogy bejelented visszamenőlegesen a kárt, mint ahogy elkezdődött volna a biztosításod?

2011. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyértelmű eset. Eláztatta az alatta lévő lakót, mivel az alatta lévőnek volt lakásbiztosítás az ő biztosítója kifizette a kárt vagyis megelőlegezte. Mivel Neked akkor nem volt élő lakásbiztosításod az okozott kárt Neked kell megtéríteni.
2011. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem értem a biztosító miért várt ennyi ideig, illetve a kifizetés előtt miért nem értesített arról, hogy ennyit és ennyit fog kifizetni. Egy árajánlat alapján fizetett, és én ezt köteles vagyok ennyi idő után elfogadni?

A küldött levélben nincs fizetési határidő, ez engem elgondolkodtat. Ha nem akarok nem utalok a számlájukra semmit? Mennyi időm van a gondolkodásra? Tudom, hogy úgy néz ki ki akarok bújni a fizetés alól, de ha már fizetek, akkor miért annyit, amennyit a kárszakértő jónak látott, miért nem egyeztettek velem?

Ez a jogszerű eljárás?

2011. nov. 15. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!