Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kiszámolná valaki? 2005...

Kiszámolná valaki? 2005 februárjában kötöttem egy életbiztosítást 10 évre,1.250. 000 Ft-ra. Kezdetben 11. 000 Ft fizettem havonta, most 15600 a havi díj az indexálás miatt. Körülbelül 2015-ben mennyi pénz lesz felvehető, ha lejár a biztosítás?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Meg tudod kérdezni a biztosítónál az úgynevezett pool értéket, az jelenti hogy jelenleg mennyi a visszavásárlási érték!Ezt nem lehet kiszámolni,de ott pontosan megmondják!!


Vagy menj be egy ügyfélszolgálatra a kötvényeddel és személyivel az a tuti!!

2012. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Attól függ, hogy klasszikus vagy unit-linked szerződés.
2012. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Gondoltam, hogy kellene tudni még valamit...folyt. köv.!
2012. jan. 10. 08:29
 4/4 Peresztegi Norbert válasza:

Ha unit-linked alapú, akkor nem mindegy mennyi benne az életbiztosítás, mert csak a fennmaradó összeget fektetik be.

A befektetett rész nem mindegy mibe van befektetve, piaci helyzettől függ.

Ha 1.250.000-re kötötted, azt is tudom feltételezni, hogy a piaci helyzettől függetlenül ennyit fogsz kapni, akár többet hoztak ki belőle, akár kevesebbet, ennyit garantálnak és így számolták ki az indexszált díjakat, dehát tudni kéne pontosan mid van. Ez így sajnos nagyon tág 1-2 adattal. Lehetetlen megmondani.

Melyik biztosító, melyik terméke, és az mit tartalmaz stb.

2012. jan. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!