Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A helyi önkormányzattól lehet...

A helyi önkormányzattól lehet kérni, kérvényezni, hogy fizessék a TB-met mert nincs munkám?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg lehet. Egy ismerősöm most kapja. Én régebben kaptam. Mindketten még a családunkkal élünk. De itt olvastam már olyat, hogy ugyanolyan helyzetben mint mi, más nem kapta meg. Azt mondják, jó ügyintézőt kell kifogni. Hogy ebből mennyi igaz, nem tudom.
2012. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, akkor rendezi az önkormányzat.

A szociális törvényben van meghatározva, hogy ki számít rászorulónak, családnak, közeli hozzátartozónak, mik a jövedelmi és vagyoni határok.

Olvasd el, mielőtt kérvényeznéd, mert valóban akadnak érdekes dolgok az ügyintézés során.

2012. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Én és akire gondoltam 20 évesek vagyunk és a szüleinkkel élünk. Minket külön háztartásnak vett az ügyintéző, tehát függetlennek a szüleink, testvéreink vagyoni helyzetétől.
2012. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, de tényleg jó ügyintéző kell. Engem elutasítottak, egy éve nincs munkám, semmilyen jövedelmem a gyerektartáson kívül. Viszont egy ismerősöm még állandó segélyt is kapott, pedig gyereke sincs és saját lakásban él:(
2012. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha mondanám, hogy levelező hallgató vagyok és fizetni kell a tandíjat is az ront vagy javít a helyzeten szerintetek?
2012. jan. 10. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt nem tudom, de ha tippelni kéne, szerintem ront. Az egyik lány bérpótlót kapott itt, de elhallgatta, hogy levelezőn van. Azt mondta, így nem kapna támogatást, de így két legyet üt egy csapásra. Minden hónapban kap is pénzt, ki is közvetítik közmunkára, de közben lehet diák. Szerintem rontana. :S
2012. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményedet!
2012. jan. 10. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy levelezős hallgató vagy semmit nem változtathat a helyzeteden.

Se nem ront, se nem javít.

Az előző hozzászóló lány ismerőse akkor nem kaphatna bérpótlót, ha nappalin lenne.

A 09:35_ös hozzászólónak: Milyen indokkal utasított el?

Attól, hogy az ismerősödnek nincs gyereke, még számíthat rászorulónak (gondolom, jövedelme és vagyona sincs) A saját lakás ahol életvitel szerűen élsz a szociális törvény szerint nem számít vagyonnak.

A 8:43-ast és az ismerősét pedig azért vette külön háztartásnak az ügyintéző, mert a szoc.tv. alapján a 20 éven felüliek (amennyiben nem nappali tagozatos tanulók/hallgatók) nem számítanak közeli hozzátartozónak így nem számítanak bele a családba sem.

Mindezek benne vannak a szoc tv-ben, a neten meg lehet találni a hatályos állapotát.

2012. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

13,32-nek

Az indok az volt, hogy a gyerektartás összege elegendő hármunknak. Külön papírokkal bizonyítottam, hogy nem kapok közvetlenül pénzt, mert a megegyezés szerint, gyerektartás helyett fizeti az exem a lakáskölcsönt.Igy Nekem marad a rezsi+ a két gyerek eltartása. Mindez a családiból. Na már most az ügyintéző szerint a lakáskölcsön és a rezsi nem számít kiadásnak,ezért nem kaptunk semmit. Ami a barátnőt illeti, külföldről származó állandó bevétele van, amiről itt senknem tud:(

2012. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

17:10-es:

Nálatok az osztószám 2,8, a jövedelem ez alapján 79.800 Ft fölött volt.

Az, hogy a gyerektartás mire megy (esetetekben abból van fizetve a lakáskölcsön) a jövedelem kiszámításánál nem számít.

Költségnek pedig valóban nem vehető figyelembe sem a törlesztés, sem a rezsi:

(1b) Az (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásában elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Az, hogy a barátnőd olyan jövedelmet kap rendszeresen, amit nem tüntetett fel az igényléskor, az ő rizikója.

Te akármilyen ügyintézőt kaptál volna, nem adhatta volna meg a BPJ-t, FHT-t, mert törvény szerint nem jár.

Akkor kaphatnál, ha papíron lemondanál a tartásdíjról, vagy kevesebb tartásdíjat kérnél, hogy beleférj a jövedelmi kategóriába (idén még alacsonyabb jövedelem esetén számítasz rászorulónak) és a különbözetet meg megkapnád zsebbe a volt férjedtől. Csak ebben az esetben ott a rizikó, hogy valóban megkapod-e...

2012. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!