Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fél évvel ezelőtti súlyos TK...

Fél évvel ezelőtti súlyos TK autóbalesetem után a biztosító (k) hallgat (nak), kárrendező türelemre int. Meddig várjak, meddig lehet ezt eltűrni?

Figyelt kérdés
A balesetet okozó sofőr ill. annak biztosítója külföldi, a baleset után azonnal elismerte felelősségét. Az autóm gazdasági totálkáros lett, én csonttöréssel "megúsztam". Kárrendező két hét múlva beadta a kérvényemet, azóta mély síri csönd. Nem hajlandó a két külföldi biztosító magáénak tudni az ügyet. Természetesen nem vártam én sem ölbetett kézzel a sült galambra, a régi autót kivontuk a forgalomból, nem sok értelme lett volna annyit költeni a javítására, egy hónapon belül az új kocsimban ültem. De azért jó lett volna, ha a régi kocsi értékét belerakhattam volna az újéba. Tanácstalan vagyok. Én nem megyek oda, nem verem a tamtamot az asztalukon, de ezért fizetem évek óta a kötelezőt? Teljesen hülyének néznek.

2012. ápr. 4. 15:59
 1/4 lcps ***** válasza:

A legjobb ha minnél előbb elkezded polgári peres eljárásban kérni a pénzedet.

Csak felszólitásra nem tesznek semmit.

Vannak ügyvédek akik kifejezetten erre szakosodtak.

Egész más lesz a hozzá állásuk.

Ne halogasd, mert én ugy jártam, addig hitegettek, (papirt nem adtak) amig elévült.

Tehát lépj!

2012. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én nem teljesen értem az ügyet...

Milyen (mely biztosítónak a) kárszakértő vette fel a kárt?

Készült-e rendőrségi jegyzőkönyv?


Annak a kötelezőnek amit te fizetsz, semmi köze nincs a károdhoz. Hacsak nem volt benne "aktív kárrendezés" kiegészítő biztosítás.

2012. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szólítsd fel őket egy írásos válaszra s benne a végeredmény határidő pontjára mert ha nem perre mész.
2012. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kaptunk némi kártérítést a kárrendező irodával karöltve.
2013. jan. 2. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!