Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem fizetem a kötelező...

Ha nem fizetem a kötelező felelősségbiztosítást motorkerékpárra, akkor felmondják azt? Van jogi következménye, annak ha ezt teszem?

Figyelt kérdés

125ccm motoromra kötöttem kötelező felelősségbiztosítást tavaly. Éves szinten 6800ft-omba került, negyedévre lebontba 1700Ft tökéletes volt. Idén küldtek 1 papírt, hogy az éves biztosításom 17.000Ft- körüli lesz, szerettem volna lemondani és újrakötni, de már lekéstem a dolgot.

Most jött egy 5.000ft-os számla.

Milyen jogi következménye lehet, ha nem fizetem be?

Szeretnék egy másik biztosító társasághoz elmenni, de ezt nem tudom már lemondani. Megoldhatja a problémát, ha nem fizetem be? Milyen megrovásra számíthatok?



2012. máj. 4. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A biztosító behajtja a pénzét. Addig pedig nem mehetsz más biztosítóhoz, míg a "meglévőnél" nem rendezted a tartozásod.
2012. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jogi következménye nem lesz, de ha nem fizetsz a következő fog történni: az utolsó befizetett aktuális negyedév lejárta után van 60 napod rendezni a tartozást. Ha ezt nem teszed meg, megszüntetik a biztosításod. A nem fizetett napok után fedezetleségi díjat fognak kiszámlázni (napi 100 vagy 110 ft-ot) addig, míg újra meg nem kötöd a biztosításod, ugyanannál a biztosítónál ráadásul. Tehát a kérdésedre a válasz: nem oldja meg a problémát ha nem fizeted be, sőt... ha elhúzod a dolgot, annál többet kell majd fizetni.
2012. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!