Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kettős, azaz hitel fizetés és...

Kettős, azaz hitel fizetés és életbiztosítás, megéri? Hitel kiválátshoz más banknál szerződés, párhuzamban egy 10 évre szóló életbiztosítás fizetésével egyetemben. Ez által az ígért futam idő alatt megszabadulok a 20 évre felvett hitelemtől.

Figyelt kérdés
Félek mert a biztosítás befizetéséről azt mondták, hogy részvényekbe lesz fektetve. CHF alapú.
2009. júl. 1. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
nem éri meg, ha hiteled van próbáld másképp rendewzni, így csak rosszebb lesz. mondani lehet bármit, ... 20 év múlva így meg úgy.... na neeeee
2009. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak óvatosan!


van olyan szitú, amikor ez jó lehet, de nem mindig. ha CHF-ben veszed fel a hitelt, akkor légy tisztában az árfolyamkockázattal és a kamat ill. törlesztőrész legalább 20%-át tedd félre havonta.


a biztosítás a törlesztés helyett akkor lehet jó, ha adókedvezményt tudsz igénybe venni. továbbá tudni kell, hogy akkor éri meg, ha nem akarsz idő elött törleszteni, mert az életbiztosításokban a futamidő elején nagyon magas a költség. tehát egy 20 éves szerződés felbonttása 5 év utan komoly veszteséggel jár. ha un. unit linked tipusú biztosítás, akkor meg nagyon oda kell figyelni egyrészt a költségekre (nagyon nagy eltérések vannak és gyakran sok a rejtete költség is) másrészt meg arr akell odafigyelni, hogy milyen eszközalapokba fekteted a pénzedet. ajánlatos porlasztani (diverzifikálni)

2009. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Én felvettem egy személyi kölcsönt 2007 szep.ben 400 ezer Ft ot! Azt mondták a bankban hogy kössek hozzá egy takarékos biztosítási szerződést, amit két év mulva fel lehet venni és betörleszthetetem. Kb: 150 e ft ot fizettem eddig be! Most szerettem volna visszafizetni a hitelemet és betörleszteni. Elmentem a biztosítóhozz és azt mondták hogy kötéstől 5 év mulva lehet felvenni. Addig nem jár semmi! Nem fizettem tovább és nem kaptam vissza 2 ftot sem!!!!!!!!!!!!!!

2009. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

válasz megírásának időpontja: ma 09:53


sajnos itt a gond. a bankban (sajnos nem csak ott) vagy nen ismerik ki magukat, vagy tudatosan adnak rossz tanácsot. nagyon sajnálom, mert az ilyenek teszik tönkre a szakmát és a piacot.


azt tudom javasolni, hogy ilynekor több helyen érdeklődj, nyugodtan mutasd meg egy másik szakembernek is az ajánlatot és aztán mérlegelj, hogy melyik mennyire hiteles. és feltétlenül olvasd el a feltételeket mielőtt aláírsz valamit. ha vmit nem értesz, akkor kérdezz rá.


én valószínüleg beperelném az ilyen csalókat.

2009. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

álasz megírásának időpontja: ma 09:53



és még a PSZÁF-hoz is fordulhatsz, ha hamis feltételekkel jöttt létre a szerződés.

2009. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt a konstrukciót messze felejtsd el!

Én biztosítási ügynök vagyok, nekem elhiheted :)


Külön-külön mindegyiknek megvan a maga értelme, kombinálva maga a téboly.


Az aki elkezdi neked számolni hogy a hitel után csak 6% kamatot fizetsz míg a befektetésed évi 10% hoznak, az egy igen lényeges dologról feledkezik meg:

A hitelet kamata rögtön az egész tőke után 6%, míg a megtakarítás 10%-a csak a már befizetett kis pénzek után számolható, tehát a 10-6= 4% a zsebedben marad képlet egy baromság.

Az igazság az, h az ügynökök eladni jobban tudnak mint számolni...


Hitelt annuitásosan vedd fel, mellete (függetlenül) meg indíts egy megtakarítást. Ja és beszélj több ügynökkel, kérj ajánlatokat, legalább le tudod csekkolni, melyik az aki akar segíteni és ki az aki le akar húzni...

2009. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:32


ha adókedvezményt lehet igénybe venni, akkor lehet akár érdekes is (lásd amit feljebb írtam, tegnap 21:58 és ma 12:39) de csak nagyon megfontoltan :)

2009. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!