Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehet saját magam után...

Gorba kérdése:

Hogyan lehet saját magam után fizetni a TB-t?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy hónapja vagyok munkanélküli, álláskeresési járadékra nem vagyok már jogosult, mert azt az előző munkahelyemet megelőzően kimerítettem.

Szeretném magam után fizetni a TB-t illetve hallottam, hogy esetleg az önkormányzat bírálása alapján fizetik nekem. De ehhez egy igazolást kell kérnem a regionális munkaügyi központtól. Viszont 2 napja hívogatom őket de nem veszik fel, így nem tudom, hogy oda milyen papírok kellenének, illetve azt is hallottam, hogy a munkaviszonyom megszünését követő 3 napon belül be kellett volna mennem. Jelenleg 30 napja vagyok itthon. Nem tudom, hogy milyen papírok kellenének, illetve hogy nem csúsztam-e ki az időből. De feleslegesen meg nem indulnék útnak és várnék ott 1-2 órát, hogy megtudjam, hogy ez meg az hiányzik. Esetleg tud valaki ebben segíteni?



2012. júl. 31. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Ha magadnak akarod fizetni a TB-t akk el kell menned a helyi APEH kirendeltségbe. Ott kapsz egy nyomtatványt amit kitöltesz és beadsz. Ezután Apeh küld egy levelet és benne egy rakat csekket amiken fel tudod adni az aktuális havit.

A munkaügyibe szerintem személyig, lakcímkártya, iskolai bizonyítványok, esetleg ha kaptál valamit az előző munkahelyeden. Más nem hiszem hogy kell. Valószínüleg a közmunkaprogramot fogják neked javasolni amit az önkormányzatban tudsz intézni (de ezt majd elmondják). Ha nem akarsz közmunkaprogramot akkor elméletileg az önkormányzat "szociális alapon" egy évig fizetheti helyetted a TB-t. Ezt is önkormányzatban tudod intézni, szociális osztályon. (ha minden igaz)

Szerintem elsőre menj el a munkaügyibe. Ott el fognak látni mindenféle jótanáccsal. Tapasztalat, hogy jobb 9-10 körül menni mert reggel nagyon sokan szoktak lenni.

2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha magadnak akarod fizetni a TB-t akk el kell menned a helyi APEH kirendeltségbe. Ott kapsz egy nyomtatványt amit kitöltesz és beadsz."

Fenn van a honlapjukon a nyomtatvány, letöltöd, kitöltöd, beküldöd ügyfélkapun keresztül, vagy kinyomtatod és postázod.

"Ezután Apeh küld egy levelet és benne egy rakat csekket amiken fel tudod adni az aktuális havit."

Idén már nem. A bejelentkezés végrehajtható okiratnak minősül, nem kell határozatot küldeniük. Csekket pedig külön kell igényelni (ez a nyomtatvány is fenn van a honlapjukon)

Az álláskeresési járadékod lejártát követő munkaviszonyodról (munkaviszonyaidról) kell vinned a munkáltatótól/munkáltatóktól kapott igazolásokat + a személyes irataid. Az iskolai bizonyítványod már nem szükséges, azt felvezették az első jelentkezésedkor.

A munkaügyibe bármikor jelentkezhetsz (akár fél évvel a munkaviszonyod megszűnése után is)

Az önkormányzat szociális rászorultsági alapon kérelmedre rendezi a TBdet. 1 évre állapítják meg, de korlátlan számban meghosszabbítható. (a szociális törvényben megtalálod, hogy a TB rendezésnél ki számít rászorultnak)

Ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod (megszakítás nélkül), akkor 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (az OEP honlapján megtalálod)

2012. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De ahogy azóta nézegettem, nagyon rászorulónak kell lennem, hogy kapjak az önkormányzattól TB támogatást. De ha nem is élünk fényesen, azért a rászoruló kifejezéstől messze állunk.

Utolsó ezt nem nagyon értem:

"Ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod (megszakítás nélkül), akkor 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (az OEP honlapján megtalálod)"

Nekem most 9 hónapnyi munkaviszonyom volt...

2012. júl. 31. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor a munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig "él" a TBd (45 napig még nem kell magad után fizetned)
2012. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!