Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarításos életbiztosítás,...

Megtakarításos életbiztosítás, érdemes?

Figyelt kérdés

10 évig fizettük, idén járt le, a visszakapott összeg 200 ezerrel kevesebb volt, mint amit összesen befizettünk. kamatról, pláne jutalékról szó sem esett, pedig végig ígértek fűt-fát.

Járt még így valaki??


2012. szept. 1. 20:31
1 2
 1/12 hájaaa ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj de ilyet "kamatról, pláne jutalékról szó sem esett, pedig végig ígértek fűt-fát. " mit gondoltál, hogy a biztosítási ügynökök ingyen dolgoztak?

Érdemes, ha életbiztosítást kötsz, nagyobb biztosítóknál kötni (Aegon, Allianz, ING). A biztosításokon belül is rengeteg féle van. Van amelyik kockázatosabb, van amelyik kevésbé. Ezt neked kell eldöntened melyiket választod. Valószínű egy sz@r kondíciójut választottál, mert nem értesz hozzá. Ezért kell megkérdezni több embert.


Egyébként jó az életbiztosítás, csak tudni kell jót választani.

2012. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
53%

Megtakaritásos életbiztositás 2 része:

Megtakaritás - visszakapod

Életbiztositás - nem kapod vissza

200 e Ft-ért megkaptad azt a lehetőséged, hogyha veled történik valami, akkor az örökös kap 1,2,3 M Ft-ot, nem tudom mi volt a szerződésben.

Nem történt, szerintem örülj ennek, és azt kérdezd meg magadtól, hogy megért-e a tudat havi 1500 Ft-ot, hogyha veled történik valami a család nem hal éhen a hiányzó jövedelem miatt. 10 évvel ezelőtt nem volt más lehetőség csak az ilyen vegyes biztosítás. Szerintem jól döntöttél, bármit kötöttél is, ugyanis a másik kérdésem, attól függetlenül mennyi pénzt kaptál vissza, hogy ha nem teszed félre ezt a havi X Ft-ot, akkor ez a pénz most a bankszámládon lenne-e TUTIRA, anélkül, hogy nem költöd el TV-re, Kocsira, erre,arra. Ha az elsőre igen , a másodikra pedig nem a válasz, akkor mindenképpen jól döntöttél és jól jártál.

2012. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Mi pont pár napja érdeklődtünk utána. Bizony az életbiztosítás díját (amit ugye te állítasz be azzal hogy milyen baj esetére mennyit kérsz), levonják a befizetettből. A többi lesz a megtakarítás. Mi ugyanazokkal a kifizetendő értékekkel kiszámoltattuk a költségeket 10 év alatt kockázatival is (amit nem fizetnek ki ha lejár) és megtakarításival is. Nem biztos hogy fillérre pontosan ugyanannyi (de max 10-20 ezer eltérés) de közel azonos összeg megy el mindkettőnél a biztosításra. Amit meg visszakapsz az így kevesebb mintha lekötötted volna mondjuk az x összegedet ha összegyűlt. Persze ha mázlid van a befektetés kiválasztásánál, akkor nyerhetsz rajta, de közel biztos (azt hiszem 6%-os kamatos opcióval) kb azt kapod amit befizettél. Bankkal többre mész. Érdemesebb szerintem a kockázati, plussz a fölöset valami jó kis kamatra lekötni.Persze a biztosítósok könnyen lehet hogy nem fognak velem egyetérteni. És már a kockázatiból is van olyan amiből x évet visszakapsz a végén :)
2012. szept. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hájaaa, az egyik legnagyobb társasgánál kötöttem, azt ígérték, hogy a befizetett összegnek a jutalékok levonása után kb a másfélszeresét kapjuk amjd vissza. Igazad van, éb voltam a hülye, hogy elhittem. Persze, hogy nem értettem hozzá, ma sem értek.


Sovcsik Krisztián , kiszámoltuk... :-(((

Havi 15 ezer volt, és 6-8-10 éve, a álság előtt még bőven voltak itt nagy banki kamatok.

Az életbiztosítás része valóban szükséges, és jogos, hogy az pénzbe kerül, keresek is másikat.

Itt a megmaradt résznek kellett volna hozamokat termelnie, az volt a szerződésben.


3-as, "És már a kockázatiból is van olyan amiből x évet visszakapsz a végén"


És azt hol lehet kötni ? :-)

Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 3. 19:45
 5/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Egyedül az Aegonnak van egy szerződése, ami egy kockázati biztosítás, drágább, mint az átlag, de ha végig fizeti valaki, akkor a végén nincs hozam, meg kamat meg semmi ilyesmi, hanem visszakapja az összes befizetett pénzt (utolsó havi befizetés * eltelt hónapokkal).

Ezekben a visszaadunk 6 hónapot dolgokban, azért igen sok az apró betűs rész, konkrétan, ha egy hónappal is elmaradsz, néhol már bukta is az egész, ezekkel óvatosan kell bánni. (A legolcsóbb kockázati biztosítás az Aegon Vitál, ha nem dohányzó valaki, számolj egyet és hasonlíthatod is az összes többi ajánlattal)

A vegyes biztosításnak az volt az ismérve, hogy nem igen volt rá kamat, cserébe viszont garantálta a pénzt, magyarán ez is csak azt bizonyítja, hogy az eladástechnika annyiból állt, hogy a végén gazdag leszel és különben is kösd már meg. Bocsánat, hogy kicsit lesarkítottam a tényeket, de nekem továbbra is a kérdésem, hogy meglenne ez a pénz, hogyha egy hozzáférhető formában takarítod meg, pl: bankszámla. Az emberek 90%-nak nem lesz, mondom ezt úgy, hogy régen én is így jártam. Bankszámlán jól hangzik az ilyen-olyan csábító kamat, de ha valaki észreveszi, hogy hoppá itt már van 1,2 ,akár 3,4 Millió is, akkor elkezd gondolkodni, hogy hű kellene egy kocsi, egy új bútor, egy nercbunda, egy úszómedence, stb. stb. Mint mindenben MO ebben is 30 évvel van elmaradva. Ma még azért kötik az emberek a megtakarításokat, mert nagy számokat írnak le eléjük, külföldön már a nagy része azért, mert a bőrén érzi, hogy az szülei nem kapnak nyugdíjat, nem kap egészségügyi ellátást, és nem fogja tudni fizetni a gyermekének az oktatását.

A szubjektív véleményem az, hogy így jártál -> JÓL, van pénzed, van egy nagy rakás megtakarított pénzed, és PONT ANNYIVAL van több pénzed, mintha nem raktál volna félre semmit. Mondom én ezt úgy, hogy nap mint nap össze kell hasonlitgatnom a megtakarításokat. Ne adj lehetőséget egy pénzintézeti ügynöknek se a szar becsomagolására, ha egyedi kínálóval találkozol, menj el több pénzintézethez is, és azzal köss, aki a legkevesebbet ígéri és a legtöbbet tudja felmutatni, mert a megtakarítás lényege a megtakarítás! Mindenkitől elnézést így estére hosszúra sikeredett, fáradt voltam:)

2012. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Krisztián, köszönöm,

igazad van, pozitívan kell felfognom!

2012. szept. 4. 12:35
 7/12 hájaaa ***** válasza:
Másrészt rengeteg féle megtakarítás létezik(kötvény, befektetési alap, kincstárjegyek, stb). Az életbiztosításoknál is van pl garantált hozam. Általában ilyenek a Unit Linked biztosítások. Nézz utána, a piacon jelenleg ezekkel lehet jó hozamokat elérni (költségek levonása után is).
2012. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Krisztián!


Ha esetleg még benézel ide, akkor meg tudod nekem mondani hogy hogy olcsóbb az aegon vitál nemdohányzóknak mint a többi? Én beírtam kalkulátorba az adatokat (nem dohányzó) de ott 3 hónapra kb.15000, míg máshol 9000.

Előre is köszi!

2012. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Igen, az este és a fáradtság miatt kihagytam, hogy az Aegon Vitál 10M Ft-os biztosítási összegtől köthető, és havi 5e Ft-tól. 10 M Ft-os biztosítási összegre hasonlítsd őket össze és addig rakj bele minden kiegészítő biztosítást is, amíg 5e Ft marad. És azért 15e Ft/név, mert ez a minimum díja, amíg lehet, hogy a másiknak nem. Akkor kipihentebben amiket én ajánlok kiszámításra, átnézésre:

Aegon Távlat

Generali Test-őr


Union S.O.S. Baleseti csomag


Uniqa MedHelp egészségbiztositás /Haláleseti szolgáltatás nincs benne/

ill. ha belefér a havi 5e Ft, akkor Aegon Vitál

2012. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Köszönöm a választ. Gondoltam hogy biztos azért mert ez a minimum, és úgy többet fizet kár esetén. Nekem szempont volt hogy minél olcsóbb legyen havonta, de azért fizessen is ha baj van. Mi is a Test-őr-re jutottunk. Csak ez az Egon megzavart :) Már azt hittem hogy a mi pénztárcánkhoz is lett volna olcsóbb :)
2012. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!