Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » El akarok állni a 30 napos...

El akarok állni a 30 napos határidőn belül a unit-linked biztosításomtól. Ehhez állítólag csak egy nyilatkozatot kell erről küldenem a megfelelő címre. Ez a nyilatkozat hogy nézzen ki?

Figyelt kérdés

Mennyire kell hivatalosnak lenni, vagy látszódnia? December 19-én kötöttem, tehát egy hetem van még és csak most jöttem rá, hogy ez a szerződés nekem egyáltalán nem éri meg, mert rettenetes költségei vannak. 450 ezrem van benne (a jelenlegi megtakarításaim nagy része) és nem szeretném elbukni. Így is vonnak már le adminisztrációs és kötvényesítési költséget, de azt felfogom tanulópénznek, csak a nagyja ne vesszen el.


Gondolom nyomtatott A4-es lap, amiben leírom pár sorban, hogy én, ABC lemondok/felbontom/elállok az XYZ szerződésszámú biztosításomtól, amelyet ekkor kötöttem, a 30 napon belül, stb. A papír alján pedig tollas aláírás. Ez elég?



2013. jan. 12. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elvileg igen neked kell kezdeményezni 30 napon belül.

Formanyomtatvány maximum ha van a biztosítónak, akkor használd azt, ha nincs akkor csinálj egy olyat amit írtál.


A lényeg a határidő és ha levélben küldöd, akkor szerintem szánd rá a tértivevényt. (az igazolhatóság miatt)

2013. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elég a saját szavaiddal leírnod, hogy elállsz a szerződéstől. A 30 nap határidő nem a megkötéstől, hanem a kötvény kézhezvételétől indul. A leveledben tüntesd fel az ajánlatszámot, vagy a kötvényszámot.
2013. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég írásban nyilatkoznod a saját személyes és a biztosítás adatainak feltüntetésével. De szerintem 30 napos elállás esetén nem vonnak le költséget sem, mert a szerződés végül is nem jön létre. Keress olyan biztosítást, ahol alacsony a TKM, illetve ezt nézd meg először, mert ez egyik legfontosabb mutató!
2013. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek. Ma adtam fel a levelet elsőbbségivel. Beleírtam a lényeget, az ajánlatszámot, a nevemet és tollal aláírtam. Remélem holnap készhez kapják és onnantól számítva 15 napon belül visszautalják a pénzt.


Már végignéztem úgy ahogy a UL biztosításokat és a 90%-uk elég nagy lehúzás. A legkülönbözőbb díjakat vonják le és nagyjából 15%-os hozamának kellene lennie minden évben, hogy mondjuk egy bankbetétet rendesen felülmúljon. Örülök, hogy ingyen volt ez a tanulókör.


Szerintem Prémium Magyar Államkötvényt veszek az Államkincstárnál. A 2017/I-nek 9,5% a kamata és márciustól is csak minimum 7,7% körülre csökkenhet (infláció+4% kamatbónusz van rá). Év végén pedig betolom TBSZ-be és 3 év múlva kevesebb kamatadóval kiveszem, amikor lejár. Ez még kicsit likvidebb is, mint a UL, ahol extra költség nélkül csak 10 év múlva vehettem volna ki a pénzt.


Ahogy néztem ez a legjobb most hosszabb távra, mert a banki kamatok folyamatos csökkenésben vannak a jegybanki alapkamat csökkentése miatt.

2013. jan. 14. 12:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Már most tbsz számlára vedd a kötvényeket, mert már megvett értékpapírt nem lehet transzferálni tbsz-re.

Javaslom, h nézz szét vállalati kötvények között is, 9-11% hozam sem ritka. Persze ehhez kérj segítséget.

2013. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben egyéb megtakarítás terén is körülnéznék, hiszen vannak még jó hosszútávú konstrukciók kis költséggel, egyéb előnyökkel, nem UL-esek.
2013. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp! A unit linkedbe is túl korán ugrottam bele. Még szerencse, hogy ebből volt kilépési lehetőség. Ezután jobban utánajárok minél több információért mindennek.
2013. jan. 17. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Tudtommal minden szerződésben lennie kell az általad igénybe is vett szerződéstől való elállásra lehetőség. Legalábbis annál a cégnél, ahol nekem már több megtakarításom is van (forintos és eurós), ott igen. Egyébként csak ajánlani tudom Neked is őket, ha kéred, akkor szívesen segítek.

2013. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma érkezett vissza a számlámra a pénz. Végül is 10 ezerrel kevesebb jött, tehát a 450-ből ennyit vontak le adminisztrációs és kötvényesítési költségek néven. Szerintem korrekt.
2013. jan. 18. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Ok. Szerintem jó, hogy volt egy ilyen kérdés. Legalább nem pánikolnak majd az emberek, ha utána jönnek rá mégsem jó.


450-ből 10? Az még oké. Igaz minden fillérért kár, ha igazából elkerülhető lett volna.. na de ez van.


Sajnos ismerősnek 400-ból 2 év után jelen visszavásárlási értéke 70 ezer.


Nemrég hozta, hogy jól érti-e, hogy az a tőzsdére vitt 400-on felül a 70 ezer a kamat amit eddig kamatozott? (a 400 ezren felül) :/

2013. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!