Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosítási bróker a biztosí...

A biztosítási bróker a biztosítás hány százalékát kapja jutalékként? A jutalákot miből számítják a biztosítók? A bróker a biztosítótól és acégétől is kap pénzt?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez leginkább a megbízási szerződésbe van rögzítve.

De van olyan,aki bróker és biztosítási ügynök is egyben?

A biztosítók általában alapkezelőkkel, vagy saját alapokkal dolgoznak,akik brókereket alkalmaznak...

2013. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te az ilyen közvetítőkre gondolsz, mint a Brókernetesek vagy az OVB-sek. Ezek valójában nem brókerek, hanem alkuszok vagy ügynökök. Cégtől és terméktől is függ, hogy mennyit kap egy konkrét ember, meg persze ahol MLM rendszer van, ott nem mindegy, hogy milyen szinten van az illető.
2013. febr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pl: valaki megköt egy társasház biztosítását. annak a biztosításnak, ha az éves díj 500000.- Ft, akkor mennyi pénzt kap a biztosítás "gondozója, alkusza....
2013. febr. 12. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet választ adni. Attól függ, mit tartalmaz a szerződés.


Egy brókernetes alkusz más mértékű jutalékot fog kapni, mint egy nem független Generalis, és megint mást,mint a netrisk.hu


Pedig mindhárom biztosítási alkusz.


Én például kötéstől függetlenül, fix bérben dolgoztam még évekkel ezelőtt alkuszként.

2013. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Brokernetes alkusz ????


Ez így együtt ?


A Brokernet tudtommal nem alkusz, hanem többes ügynök, aki több általa választott biztosító több szolgáltatását értékesítheti.


Szerinted ?

2013. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!