Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van lehetőség osztrák, vagy...

Van lehetőség osztrák, vagy más külföldi nyuddíjbiztosítást kötni, magyarországi lakosnak?

Figyelt kérdés

Minthogy az öngondoskodást megszüntették, és nincs valós nyugdíjbiztosítás Magyarországon, most azt kutatom, hogy külföldön meg tudom-e alapozni a nyugdíjas éveim megkönnyítését.

Nem előtakarékosságot, hanem tényleges biztosítást keresek, ahol a kockázat az, hogy mikor halok meg. Azaz fizetek nyugdíjas koromig, majd életem végéig járadékot kapok (jól kiszámíthatót). Ha meghalok, ezt nem kell örökölnie senkinek, de ha 99 évig élek, akkor addig fizet a biztosító.



2013. jún. 30. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Még nem jártam utána, de számomra logikusnak tűnik, hogy igen. Miért ne? A biztosítónak teljesen mindegy, ki fizeti a díjat, magyar vagy osztrák állampolgár. Nem hülyeség az ötleted amúgy...
2013. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon is van osztrák biztosító, ahol nyugdíjbiztosítást lehet kötni. Nekem is náluk vannak a biztosításaim, forintban és euróban is.
2015. jún. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!