Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz vagy Aegon melyik a...

Allianz vagy Aegon melyik a jobb magánnyugdíjpénztár? Pro és kontra érveket szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg egyik se a kettő közül. Axa vagy generali inkább. És leginkább klasszikus portfólió, most a fiataloknak javasolt növekedési portfólió egyik helyen se jó.
2009. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Se az allianz se az aegon nem jó.

Az AXA a legjobb pénztár.

Ezt a PSZÁF is alátámasztja

2009. dec. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék magánnyugdíjpénztárt ajánlani, mert igazából a _nagyok_ között nem nagyon vagy különbség. Kár ugrálni össze-vissza a pénztárak között, és fizetni a váltás költségeit.


A kérdés másik része, hogy ezek a pénztárak a jelen állapot szerint pár év múlva eléggé át fognak alakulni, így jelen helyzetben semmi értelme hozamokról meg portfóliókról hosszasan tárgyalni.


Ami viszont fontos, hogy tervezzetek előre. Hogy inaktív korotokban is jó életet tudjatok élni ahhoz tőke kell. Ehhez pedig az kell, hogy az addig eltelő időszakban (legyen ez akár csak 10 év vagy a fiatalok esetében 30-40 év) rendszeresen félretegyetek.

2009. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, én most jelenleg Aegonos vagyok, de úgy látszik ebbe is beletrafáltam...

Majd idővel váltok mondjuk amikor lesz munkahelyem, addig semmiképpen sem akarok. Ezt PSZÁF linket nekem is mutatták, én eligazodni nem tudok benne. Nincsenek banki tanulmányaim.

2009. dec. 12. 21:01
 6/8 anonim válasza:
Én is AXAt ajánlom, :)
2010. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ti milyen információ alapján próbáltok "segíteni"?
2010. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ratz Éva vagyok független magánnyugdíj tanácsadó nem mindegy hogy melyik intézet kezeli a pénzedet számítások szerint 1%éves pénztári hozam kölönbözteti megtakaritások ,milliós külömbözetet eredményez.Segítek írj vagy telefonálj :06702215082
2010. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!