Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » (Lehet rossz kategória, de...

(Lehet rossz kategória, de bocsánat nem értek hozzá! ) Legelső munkahelyhez miért kérnek tb kiskönyvet?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Eddig még nem dolgoztam sehol,most viszont felvettek tescoba árufeltöltőnek (az interjún megkérdeztem és azt mondta az interjúztató hölgy,hogy határozatlan időre szól a munka).Ma felhívott egy másik nő,hogy sikerült az interjú,kellene erkölcsi bizonyítvány,tüdőszűrő,stb + tb kiskönyv (?!) pár ismerősömet megkérdeztem erről,és nem értem mi ez,mert azt mondták,hogy ilyen csak akkor lesz az embernek,ha kirúgják vagy eljön a munkahelyéről VAGY ha idény munkáról van szó.Olyasmit is mondtak,hogy ha ezt igénylem,akkor önadózó leszek,tehát minden hónapban küldik az adózó csekket,hogy fizessem az adómat,a munkahely meglététől függetlenül.Nem értem ezt az egészet és még a héten meg kell szereznem mindent,de nem értem miért kell ez a kiskönyv (vagy lehet csak félrebeszélt a nő?? ),holnap felhívom és megkérdezem,de valaki mondjon valamit,hogy mitévő legyek,mert nekem ez így elsőre nagyon sok és bonyolult és tanácstalan vagyok.Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 4. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A TB kiskönyvbe a munkaviszonyaidat jegyzik be.

Aki felívott és elmondta, hogy mit kell vinned, elmondta a sablonszöveget ami minden új munkavállalójukra vonatkozik.

Amikor megkötitek a munkaszerződést, megmondod, hogy nem volt még munkahelyed, így nincs TB kiskönyved. Majd a munkahelyeden kiállítanak neked egyet.

Idénymunkánál nem kell TB kiskönyv.

"Olyasmit is mondtak,hogy ha ezt igénylem,akkor önadózó leszek,tehát minden hónapban küldik az adózó csekket,hogy fizessem az adómat,a munkahely meglététől függetlenül"

Ez így hatalmas hülyeség.

A TB kiskönyvet nem igényled sehol, bármelyik nyomtatvány, vagy papírboltban megveheted pár forintért.

Az önadózáshoz, és egyáltalán az adózáshoz semmi köze.

Az önadózás nem azt jelenti, hogy minden hónapban küldenek csekket, hogy magad fizesd az adód, hanem azt, hogy az adóbevallásodat az előző év jövedelméről nem a munkáltatód, vagy az adóhatóság csinálja meg, hanem te.

2014. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!