Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldön egy bevándorlónak...

Külföldön egy bevándorlónak lehet egyenrangú egészségügyi ellátása anyagi szempontból? Gondolom új biztositást kell kötni. De minden nagyjából hasonló áron van mint Magyarországon? (kórházi ellátás, gyógyszerek, vizsgálatok).

Figyelt kérdés
Leginkább Svájc, Anglia és az USA érdekelne.
2010. jan. 9. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Messze nem hasonló áron van. Egy fogtömés legalább 30-50 ezer Ft-nak megfelelő összeg. Ebben érzéstelenítés a tömés az orvos díja minden benne van. Ez csak egy példa.

Jó tipp, ha nem végleg mész ki csak időlegesen és sűrűn (mondjuk negyedévente) haza is járnál akkor itthon fizesd a TB-t csekken. Kb 4000 - 6000 Ft havonta, így itthon a teljes ellátás jár, és kérj EU-s TB kártyát. Ingyen bármelyik Nyugdíjfióknál elintézik. Ez az EU területén biztosítja neked az alapellátást a TB terhére. Baleset esetére jó, meg pl megfázás stb. Már amennyire tudom háziorvosi ellátást is fedeznie kéne de passz, ennek nézz utána.

Ezt egy évre adják így évente újítani kell de van, és ha olyan bajod lenne amit kint nem fizetnek. Pl műtéti beavatkozás, akkor hazajössz és itthon is megoldható. Bár pl ha Angliát nézem tele van jól képzett magyar orvosokkal... Na bumm. Akkor meg ki akarna itthon kezelést kapni mikor a java pont külföldön van? :)

De mindenesetre az EU-s egészségbiztosítási kártya nem hülyeség, még ha nem is életbiztosítás. viszont teljes ellátásért kint kell TB-t fizetni vagy egy biztosítónál egészségbiztosítást kötni.

2010. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

En Angliaban elek 3 eve, ugyanugy fizetem az itteni TB-t (NI) mint az angol allampolgarok, dokihoz szerencsere nem kellett mennem, de gondolom ha fizettem a szolgaltatas is jar...

Ha jol tudom halapenz itt nincs, de pl. fogorvosnal fizetni kell.

Azt hiszem az ellatas a biztositas fizetesetol es nem az allampolgarsagtol fugg.

USA-rol azt hallottam tobb forrasbol is, hogy nagyon draga, mert tobb biztositos, es minden attol fugg, hogy a Te biztositodnak mire van szerzodese, sokszor egyes kezelesekert is eleg sokat kell fizetni.

2010. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!