Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tgyás, gyed, gyes jogosultság...

Tgyás, gyed, gyes jogosultság mikor lehetséges?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen 2004. augusztus 15-től volt határozott időre szóló munkaviszonyom 2008. augusztus 31-ig. Kislányom 10.10-én fog elvileg születni. Azt mondták tgyásra jogosult vagyok , de gyedre már nem, mert a szülés időpontjában nem vagyok biztosított. egyből gyest fogok utána kapni. Mit tehetnék? ha fizetem a tb-t magam után akkor biztosított leszek és jogosult a gyedre? Felháborít, hogy évek óta rendesen fizetek mindent és most "ennyi" jár nekem!
2008. szept. 2. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt, és


·a biztosítás fennállása alatt, vagy


·a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy


·a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl táppénz illetőleg baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) . szül.

Ebből kiindulva te valóban TGYS-t fogsz kapni 168 napig, de utána csak GYEST, mivel nem leszel biztosítva a szülés napján. :-(

Nincs ismerősöd, aki be tudna a szülés előtt jelenteni, hogy GYed-et is kapj? Hiába fizeted a TB-t ez nem jogosít GYED-re mert nem vagy biztosított. Ha vmi nem világos írj!

2008. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Eszembe jutott még két dolog: Ha a munkaviszony megszűnése után 3 napon belül elmész dokihoz kapsz 45 nap passzív táppénzt. Tehát menj el dokihoz és írasd ki magad, addig kapsz pénzt.Másik megoldás (ez a jobb) hogy elmész munkanélkülire. A munkanélküli munkaviszony, így a szülés napján biztosított leszel és GYED-et is fogsz kapni! Szerintem ez a megoldás!
2008. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
El kellett volna menj táppénzre még tart a szerződésed. Akkor kénytelen meghosszítani és nem rúghat ki míg GYED-kapsz. így az is járna és valszeg magasabb mint ha munkanélküli vagy. De most irány a munkaügyi és jelentkezz be,hogy ne légy ellátatlan. Mert akkor még a szülést is neked kell fizetned, nem csak a parát. A munkaügyiben mindent elmondanak majd.
2008. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónak: Nem jól tudod: hiába lett volna táppénzen, a határozott idejű mviszony megszűnik, csak a táppénz megy át passzívba!!!!
2008. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen én is úgy tudom mint az előttem hozzászóló.

A határozott munkaviszony így is úgy is megszűnik.

A másik pedig hogyha határozatlan munkaviszony is lett volna akkor is csak tgyásra lennél jogosult. Gyedre ez év január 1-jétől nem vagy jogosult munkanélküli után. Ez van sajnos.

Úgyhogy tgyás, aztán gyes. Vagy bejelent vmi ismerős addig is határozatlan mviszonyra és onnan mész el szülni stb.

2008. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló: ez vmi új jogszabály, hogy nem kaphat Gyedet aki munkanélküli? Légyszíves írd meg, érdekel! Köszi!
2008. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen,új jogszabály. Én is így jártam. Munkanélküliről mentem szülni, kaptam a terhességi-gyermekágyi segélyt, majd GYED előtt 3 hétre felvett határozott idejű munkaviszonnyal egy ismerősöm, és így váltam jogosulttá a GYED-re is.
2009. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!