Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizetési felszólító nem...

Fizetési felszólító nem tértivevényesen jött. Kell vele foglalkoznom?

Figyelt kérdés
A Generali Biztosító megbízásából egy bp-i ügyvédi iroda fizetési felszólítást küldött, de a levél sima postai úton érkezett. Tavalyi kárigényemet elutasította a Generali, ezért úgy döntöttem, hogy nem fizetem be a következő félévi biztosítást, így megszűnik és pont. Egyszer felhívtak telefonon (lassan egy éve)hogy a türelmi időszak díját fizessem ki, akkor szóban közöltem, hogy a lakásbiztosítást megszüntetem. Most 17 409 Ft-ot követelnek... Mennyire kell komolyan venni egy nem ajánlott és nem tértivevényes levelet, mert szerintem ez így nem egészen hivatalos. Tévednék? Segítene valaki, aki már volt hasonló cipőben?

#Generali Biztosító #Fizetési felszólító #Biztosítás megszüntetése telefonon
2015. júl. 7. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen!
2015. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz.
2015. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Jön majd a tértivevényes is, csak az nem lesz ilyen olcsó már
2015. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Itt most nem az a kérdés, milyen levél jött a tartozásról, eleve nincs jelentősége a felszólításnak. Tartozol vagy sem? Ha vitatod, akkor nem megoldás, hogy a homokba dugod a fejed.
2015. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy olyan szinten emberszámba sem vesznek, hogy tértivevényes levelet küldjenek, ők még hivatalosan iktatták a neked kiküldött levelet. Szóval izmoskodhatsz, komolytalankodhatsz, de a generalinak nagyobb, keményebb, és eresebb a férfiassága, mint a tiéd.
2015. júl. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Régen lett volna jelentősége az elévülés miatt, de új Ptk. szerint az elévülést nem szakítja meg a tértivevényes levél. Annyi, hogy nem tudják bizonyítani egy egyszerű levélnél, hogy pontosan mikor lett kézbesítve.
2015. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Be kell fizetned a díjat, addig meg sem szüntetheted a szerződésed, amíg díj nem fizetésed van, és nem köthetsz biztosítást máshol. Évforduló előtt legalább 30 nappal kell jelezned, hogy meg akarod szüntetni a szerződést.
2015. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!