Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tényleg kötelező minden...

Tényleg kötelező minden pályakezdőnek magán nyugdíjpénztárt választani?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2008. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor először kezd valaki dolgozni, akkor választania kell, mivel az a hosszútávú cél, hogy mindenkinek legyen magánnyugdíjpénztára, és megszüntessék, vagy minimalizálják az állami nyugdíjpénztár működését, mivel nagyon rosszul műkködik. A magnánnyugdíjpénztárral meg jól jársz, mert tényleg arányos lesz a nyugdíjad azzal, amennyit dolgozol, függetlenül az állam helyzetétől, hiszen ezt a pénzt te magad keresed meg.
2008. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszhoz azért hozzáfűznék annyit, hogy évente kb. 1 havi kereseted fizeted be mnyp-be. Ebből nem igazán fogsz megélni nyugdíjas korodban, sokat nem számít.

Viszont a kérdésre: mint ahogy már leírták: igen.

2008. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

S még annyit. Ráadásnak 2009 jan 1-től az összes magánnyugdíjpénztári pénzt kiviszik a tőzsdére. Majd mindenkinek választania kell mennyi pénzéből vehetnek részvényt.

De igen kötelező választanod. Nekem 1998 óta van. Dolgoztam főiskolára jártam GYED-n vagyok másodszor. Most 10 év után 280 ezer az egyenlegem. Más szegény meg ennyit kap egy hónapban. Szóval nem egy elbitósítás.

2008. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És különben melyik a legjobb magánnyugdíjpénztár?
2008. szept. 4. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
axa :)
2008. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
53%

Szerintem az ING. Régóta van Mo-n, biztos háttér, és Mo.-n a 2. legnagyobb bank. Nekem is, és a családnak is ott van.

Ha érdekelnek a részletek, segítek elintézni.

Üdv, Zolite

2008. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az Axa-nál vagyok, igazából nem volt túl sok választásom. Amikor elkezdtem dolgozni (munkaerő kölcsönző cégen keresztül egy gyorsétteremben), akkor a cégnél a szerződéssel együtt odaadták a magánnyugdíjpénztár papírját is, persze mondták, hogy ha van másik, vagy mást akarok, akkor lehet, de nem akartam másikat, hiszen eltartott volna, amíg én magam utána járok, és addig nem írtak szerződést, én meg akartam menni már dolgozni. A legtöbb munkahely ezt így intézi.
2008. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Kötelező bizony! És ha nem választasz magad akkor automatikusan a körzeti pénztárhoz kerülsz. Általában OTP.


Elfogultan de az Aegon a legjobb. Nagy múltú, jó hozamú, biztos hátterű és kevesebb díjat von le a működéséhez.

Segíthetek elintézni!

2008. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, olvass Robert Kiyosaki könyveket
2008. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!