Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Károkozóként nem jelentettem...

Károkozóként nem jelentettem 5 napon belül a biztosítómnak a káreseményt (kötelező gépjármű felelősségbiztosítás) lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés

Történt ami történt de nem szándékosan mulasztottam nem tudtam róla, hogy ezzel nekem is kell foglalkoznom...

(bőven 10 napban vagyunk, most olvastam, neten nem tudtam belépni, telefont nem vették fel, holnap próbálkozom)

Tapasztalat vélemény tanács?


Köszönöm!



2016. nov. 10. 21:35
 1/4 sanyinak ***** válasza:
Szerintem erre nincs szankcio. Majd a biztositod fog ertesiteni a karkifizetesrol.
2016. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

# 1/1


Köszönöm!

De akkor "biztos ami biztos" holnap jelentsem be, hogy 10x napja kárt okoztam..stb?

2016. nov. 10. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A "szerintem" egy biztosító felé sem nyújt semmi biztosítékot arra, hogy nem terhelik rád a kár egy részét.

A kötelező biztosítási törvény alapján a biztosított a káreseményt 5 munkanapon belül köteles írásban bejelenteni. Sőt azt is be kell jelentenie írásban 5 munkanapon belül, ha ellen peres, vagy nem peres eljárás indul.

Ugyanezen törvény alapján a bejelentés elmulasztása esetén a biztosító visszkeresetet indíthat ellened (követelheti a kár egy részét)


"Majd a biztositod fog ertesiteni a karkifizetesrol"

2014 május elején volt egy balesetünk, a gj.vezető elismerte a felelősségét, biztosítónak bejelentettük mi is, a károsult is. Az első kifizetés (az anyagi káros rész) még májusban megtörtént.

A biztosító novemberben úgy küldte ki az értesítőt a következő évi díjról, hogy maradtunk B10-ben, káreseményt nem okoztunk (persze január 1-től már vissza voltunk sorolva B8-ba)

A kárkifizetésről a mai napig (2 és fél év alatt) egyetlen értesítést sem kaptunk.


A helyedben én minél hamarabb írásban bejelenteném a károkozást.

Az is elég érdekes, hogy se neten nem tudtál belépni, se a telefont nem vették fel.

Melyik biztosító ez?

2016. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Több emberrel beszéltem ezt az 5 napos fölött sokan nem tudjak, karfelvevő ismerős azt mondta, hogy nem lényeges csak "egzeztetési" procedúra és nem kell parázni.


Telefonon elértem őket nem ezzel kezdtem a mondandót és nem is csesztek le érte, plusz az ügyintéző kimondta, a végén, hogy ezzel én a bejelentési kötelezettségemnek elégett tettem.


Ali. A biztosító.


Plusz azért egy ilyen eset után véleményem szerint ne várjanak el az emberektől racionális gondolkodást... A baleseti bejelentőn se szerepel csak annyi hogy haladéktalanúl (az írásban, szóban vagy egyébb nem) a haladéktalanúl meg egy mérhetetlen fogalom Számomra (kicsit túlozva).

Jóhiszeműen probáltsm eljárni egy olyan eset után amikor az én autóm tk lett -2,5m a közelezőm meg baszakodna hogy b10 ben akkor most ő nem fizet amikor 8 éve vagyok náluk.

2016. nov. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!