Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » MKB kötelező felelősség...

MKB kötelező felelősség biztosításom van, február végi fordulóval. Hol tudnék korrekten tájékozódni arról, hogy most (a kivonulással) mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2016. nov. 24. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem sajnálsz pár ezer Ft-al többet a biztosításért azért cserébe, hogy mindent elintézzenek helyetted, akkor köss online alkusznál, pl netrisk.


elintézik neked a felmondást, leadást, mindent.


Ha te akarod intézni, akkor faxon mondjad majd fel és köss újra valakinél.


Amúgy ha február vége, akkor még van időd, asszem 60 nappal a forduló előtt lehet csak felmondani és kötni.

2016. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ELVILEG még nem mondhatom fel, de a biztosító január 1-el megszűnik, tehát nem lesz kötelező a kocsimon 2 hónapig, szóval nem tiszta a helyzet...
2016. nov. 24. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Lesz MKB továbbra is, vagyis asszem CIG veszi meg, aki speciel nem szereti a kötelező biztosításokat. Nem akarja, hogy hozzáköss, ezt úgy oldja meg, hogy százezres, milliós árakat szab. Ez lesz az MKB-val is.


Ha felmondják egyoldalúan a szerződést (nem tudom, hogy erre van e jogi lehetőségük), akkor arról értesíteni kell téged levélben.


Szerintem lesz kgfb-d február végéig.

A legjobb viszont az ha felhívod az mkb ügyfélszolgálatát, pikk-pakk beavatnak és az lesz a tuti.

2016. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:

Én úgy tudom, hofgy év végi díjértesítő helyett felmondást küldenek, ezt már meg kellett kapnod.


Szerintem is online kalkulálj és válts. Nincs feláruk az online alkuszoknak, a díjazásukat a biztosítóktól kapják.

2016. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs felár, de azért van amelyik bizti egy kicsit magasabb árat ad nekik :)
2016. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!