Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem egy biztosítás...

Kötöttem egy biztosítás közvetítővel egy megtakarítást, mi történik ha felmondom?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy két évig egy tőkeképzési időszak van, amihez nem lehet hozzáférni, de ha én megszüntetem fél év után a szerződést mert úgy érzem hogy ez nem az ami nekem kell, akkor én visszakapom a pénzem? Vagy ha két év után bontom fel a szerződést, akkor is visszakapom a pénzem?

2017. jan. 6. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha fél év után szállsz ki, mindent elvesztesz. Ha két év után, akkor is valószínűleg csak a töredékét kapod meg.


Viszont (idézem a szabályt): "A szerződés létrejöttéről szóló tájékoztatás kézhezvételétől számított 30 napon belül írásbeli nyilatkozattal – indoklás nélkül – felmondhatja a szerződést."

Ha ezzel a felmondási jogoddal élsz, akkor mindent visszakapsz, amit befizettél.


Egyébként azt mondta a közvetítő, hogy ezek a programok 20 éves távlatban jók?

És a költségeket felsorolta? Nézd meg a MABISZ honlapján a TKM-mutatókat, amelyek azt mutatják meg, hogy évente hány százalékot veszítesz a költségek miatt (ha legalább 10 évig megtartod, mert ha hamarabb szállsz ki, akkor többet vesztesz.)Ezt persze ellensúlyozza valamennyire a befektetés hozama, de az évente 7-8% általában egy 20 éves programnál, és ehhez a legkockázatosabb befektetési lehetőséget kell választani.


Félreértés ne essék, nem mondom azt, hogy nincsenek jó megtakarítási programok és életbiztosítások, de a piacon levő termékek 95%-a lehúzás.

2017. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, a hozamot úgy értettem, hogy sok éves átlagos évesített hozam. És lehet 2% is, ha nincs szerencséd. Ha szerencséd van, lehet akár 20% is. De ez csak nagyon hosszú távon igaz. 10 éves távon még simán mínuszba lehet menni (feltéve, hogy unit-linked biztosításról van szó), lásd a 2008-as tőzsdei összeomlást.
2017. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xswerdy ***** válasza:
50%

Az első 2 éves díjadból fizetik az ügynököt. Ezért van, hogy ha az alatt felmondod, semmit nem kapsz. Utána is csak töredéket még jó sokáig. Persze nézd meg a pontos feltételeket. Kénnyen lehet, hogy érdemesebb most, fél év után veszni hagyni mindent, mint mondjuk még 1 évig fizetni mindent, és úgy nem kapni semmit.


De ha esetleg még nem kaptad mega kötvényt (ami állítólag elég gyakori), akkor jelezd ezt. Akkor ha kiküldik, modd fel azonnal. Akkor mindent visszakapsz.

2017. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Igen, a kötvény nagyon fontos! Nem egyezik meg az ajánlattal!
2017. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tehát a kötvény kézhezvételétől számitott 30 nap?
2017. jan. 7. 00:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezt egy "Modern tipusú" megtakaritásnak hivta. Nincs ideje, tehát életed végéig futhat, de azt mondta hogy 10 évnél éri már meg.
2017. jan. 7. 00:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Már egy féléve megvan a szerzödés.
2017. jan. 7. 00:30
 8/11 A kérdező kommentje:
Illezve nekem azt momdtak hogy az evek alatt az elso ket evet is visszakapom.
2017. jan. 7. 01:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Megnézted a TKM mutatót? Mi a termék pontos neve?
2017. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:

"Illezve nekem azt momdtak hogy az evek alatt az elso ket evet is visszakapom."


Olan szokott lenni, hogy pl. 5,10, 15 év után van egy bónusz, ami azért talán teljesen nem hozza vissza az első két évet, de jó esetben megközelíti. De ennek nagyon komoly feltételei szoktak lenni, soha nem csúszhatsz a havi befizetésekkel.

2017. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!