Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit kell tennem, ha nem...

Mit kell tennem, ha nem akarok egészségügyi járulékot fizetni? (Nincs miből) Soha nem volt munkajogviszonyom.

Figyelt kérdés

2015-ben érettségiztem, azóta egyáltalán nem dolgoztam egy percet sem, mert otthon segétkeztem és édesapámmal együtt akartunk elmenni a munkaügyi központba, hogy valamilyen segítséget kérjünk, most mi legyen, hova tovább. A NAV-tól kaptam egy levelet csekkekel, hogy kötelezve vagyok fizetni egészségügyi járulékot, de nem tudom miből.


Soha nem volt munkajogviszonyom, és az én értelmezésem alapján csak az kaphat támogatást, aki már ezelőtt 360 napot dolgozott.



2017. febr. 6. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Kérhetsz mentességet is:

[link]

Ha meg nincs vagyonod, sem jövedelmed akkor semmit sem tehet a NAV.

2017. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

De miért nem nézel utána ezeknek a dolgoknak?

Ha nincs jövedelmed, akkor volt egy ideig biztosítási jogviszonyod, illetve utána 45 napig türelmi időd, de utána semmi. Utána fizetned kellett volna. Amennyiben nem volt miből, úgy kérhetted volna, hogy szociális alapon ne kelljen fizetned, mivel nincs jövedelmed, így nincs miből és akkor az állam átvállalta volna helyetted.

De mivel nem jártál utána, nem intézkedtél, így most megteheted. Menj be a lakóhelyed szerinti járási hivatalba és kérelmezd ezt. Ott pedig megmondják, hogy mi a teendő az elmaradt, kifizetetlen díjakkal. Bár ezt a NAV-nál is megérdeklődhetnéd, mivel nem biztos, hogy visszamenőlegesen nem kell kifizetned az elmaradt díjakat.

2017. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Szoval akkor az adofizetok tartsanak el teged?
2017. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Miből éltek akkor?!
2017. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Ha azt mondod külföldön voltál és ott volt biztosításod akkor nem kell kicsengetni. Amúgy mutteréknak lehetne anni esze hogy fizetik utánad mert ha csak valami apróság miatt kórházba kerülsz pár napra százezres nagyságrendű összeget kell kicsengetni.
2017. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Amit az 5-ös ír, az minden ponton tévedés.

Külföldi biztosítást igazolni kell, nem bemondásra megy.

Az egészségbiztosítás (nem a TB!) pedig nem opcionális, aki magyar és Mo-n él, az kap minden ellátást ingyen, az egészségbiztosítás keretében. Cserébe nem a szolgáltatást magát kell kifizetni, hanem a biztosítás összegét (leegyszerűsítve: ha dolgozik, akkor a fizuja bizonyos százalékát; ha nem, akkor egy fix összeget; és van akinek az állam fizeti pl gyerekek).


Kérdező, menj be az önkormányzathoz, szociális alapon esetleg egy időre átvállalhatják. Utána viszont nagyon gyorsan kezdjél munkát keresni.

2017. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#2 Igen, nagyon buta voltam, kaptam a csekkeket és szüleim utasításai alapján kidobtam őket, mert azt mondták, hogy ne foglalkozzak velük, de nem ők a hibásak, elég idősek, hogy tudják mi a helyzet manapság.


#3 Jogos. Nem sokáig leszek munkanélkül, nyugi nem az a tervem.


#4 Édesanyám keresetéből.


#6 Az lesz!


Köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 6. 21:46
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

- Ahogy már előttem írták, elmész az önkormányzathoz, és kéred, hogy rászorultsági alapon mentesítsenek a járulék fizetése alól. Ezt visszamenőleg nem lehet kérni, csak a jövőre nézve. Ha megkapod, arról állítanak ki igazolást, amit a NAV-nál be kell mutatni, egyébként nem tudnak róla.


- Az eddig előíródott járulékokra - méltányosságból - elengedést kérsz a NAV-tól, mivel nem tudod miből kifizetni. Ha az önkormányzat rászorultsági alapon amúgy is mentesít, akkor a NAV el szokta engedni az addig előíródott járulékokat, hiszen az önkormányzat már megállapította, hogy nincs miből kifizetned.


Szüleidnek pedig csak gratulálni tudok, remélem, Te nem ezt a gondolkodásvonalat fogod továbbvinni...

2017. febr. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Sürgősen szakítsd meg a kapcsolatot a szüleiddel, egy életre lumpenprolit nevelnek belőled.


Az egy dolog, hogy felháborítónak tartom, hogy azért fizetek be 50-60k Ft TB-t, hogy te meg nulla perc munkaviszonnyal kidobáld szülői utasításra, de az tényleg elképesztő, hogy vannak emberek, akik azt hiszik, hogy 2017-ben ezek a dolgok csak úgy el fognak tűnni.

2017. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

A szülei inkább szerettek volna nem prolit nevelni belőle, aki ész nélkül beleegyezik minden befizetésbe, meg aki ész nélkül dolgozik akkor is ha a munkájából milliárdosok gazdagodnak míg önmaga meg relatíve egyre szegényebb lenne.

Azért tart itt az ország mert sok a birka aki csak fizet és fizet, ahelyett hogy az internetadó ellenni fellépéshez hasonlóan összefognának a TB-járulék eltörlése vagy nem kötelezővé való alakítása érdekében. Ezt a megcímkézett adót, a TB-t ki más találta volna ki mint a proli származású Gyurcsány. Elég szomorú hogy az emberek meg még helyeslik is ahelyett hogy amerikai mintára minimum a kötelezőségét törölnék el. Vagy teljesen törölnék el és legyen a befolyt adóból fenntartva az egészségügy. De ez nem történik meg mert a magyar ember nem is akar jóléti társadalmat.

Kérdező javaslom hogy keress magadnak olyan országot ahol nem Helsinki szindrómás polgárok élnek. Az USA-val jól járhatsz, de van sok más ország is ahol jóléti társadalom épül folyamatosan. És ne szakítsd meg a kapcsolatot szüleiddel, hanem légy hálás azért hogy nem birkává próbálnak nevelni. Mert aki a nyájat követi az csak egy csomó segget látna:

[link]

[link]

2017. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!