Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik biztosítónál érdemes...

Melyik biztosítónál érdemes nyugdíjbiztosítást kötni maximális adókedvezménnyel?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem az évi 130.000 Ft-os adókedvezményt kihasználni, ezért úgy gondolom, érdemes lenne ezt lépni.

Melyik biztosítónál lenne érdemes megkötni és a maximumot kihasználva, éves szinten 650.000 F-tot fizetni?

Köszönöm a segítségeket!


2017. febr. 14. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hány éves vagy, mekkora a kockázatvállalási hajlandóságod, van már biztosításod, forintban vagy euróban gondolkozol, és még jónéhány.
2017. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg, mert pár áv alatt a fix adókedvezmény csak minimális összeg lesz a tőkéhez képest, cserébe viszont nem férsz hozzá a pénzhez, nem tudod jobb hozamú befektetésbe tenni, stb.
2017. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Más biztosításom, megtakarításom most nincs, 35 éves vagyok, és nyílván hosszú távban gondolkodom.
2017. febr. 14. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:

10 évig fizeted, akkor már az az évi 130 ezer már csak kb. 1%-1,5% kamatnak felel meg. Cserébe nem férhetsz hozzá szabadon a pénzhez.


Ha máshol gyűjtöd akkor meg hozzáférhetsz. Pl. nyithatsz a Magyar Államkincstárnál számlát és vehetsz Prémium Magyar Államkötvényt. Vagy elkezdheted gyűjteni egy Cetelem Takarékszámlán: [link]

2017. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Orfeus ***** válasza:

Hát, ha már megtakarításban gondolkodsz, akkor nem biztos hgoy ezt választanám. Egyáltalán nem a legjobb megoldás. 10 éves távlatban gondolkodsz, és ha jól értem 12 hónap alatt 650.000ft-ot fizetnél be. Hát az havi 55k körül van. Abból majd 3 fundamentát tudsz kötni. Adószámra adják, így köthetsz tesód, gyereked, élettársad, szüleid, akárki nevére. Ha hosszú távra tervezel akkor a 10 éves futamidőset választod, 20k havonta/szerződés.

Az azt jelenti hogy szerződésenként 10 év múlva majd 3.3 millió forintot tudsz lakáscélra használni. Ami 3 szerződés öszevonásával 10 millió forint, amiből szép lakást lehet venni, kiváló befektetés, abban mindig lesz pénz.


Vagy ha ilyet nem akarsz, kérd szakértő segítségét összeállítani egy osztalékportfoliót osztalékfizető részvényekből. Folyamatos befizetéssel is tudod gyarapítani a portfoliódat, de mindenképp kell szakember. Viszont ha jól csinálod, akkor nem csak te kapsz évente szép összegeket, hanem hátrahagysz magadután egy elég komoly portfoliót is. osztalekportfolio.hu ajánlom figyelmedbe.


Annyi megtakarítás létezik, de én ezeket kötném inkább. Hogy kinek mi éri meg a legjobban, szerintem az egyénfüggő.

2017. febr. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló,látszik hogy nem igazán ért a nyugdíjcélú megtakarításokhoz,a kérdező elmondta hogy 35 éves,és hosszú távban nyugdíjcélra gondolkodik.Az ugyancsak nem 10 év,hanem 30 év,és már elnézést de a fundamenta pont nem az ő leírt igényeit elégíti ki.Legalább ha fundamenta értékesítő vagy,akkor kicsit lépj már túl a minden áron el akarom adni stíluson/néhány fundamentást ismerek,igen ezt tanítják/ és akármilyen hihetetlen másfajta ügyféligény is létezik a világon.
2017. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MaxDom ***** válasza:
Mindenképp stabil hátterű, nagy biztosítóban gondolkodj: Generali, Allianz, Aegon, NN, stb. Fontos, hogy vannak fix lejárati összegűek és előre nem kalkulálható lejárati összegű (befektetési egységekhez kötött) nyugdíjbiztosítások is. Az előbbinél egyszerűbben összehasonlítható, hogy melyik a legkedvezőbb, kérsz mindegyik biztosítótól ajánlatot az éves 650e Ft-os befizetésedre és amelyik lejárati összege a legmagasabb, azt válaszd. Ha a befektetési egységekhez kötöttet választod (ezzel ilyen hosszú távon valószínűleg sokkal jobban jársz), akkor a kulcs nem a cég, hanem a tanácsadó. Mert a portfólió kiválasztásának és tartam alatti menedzselésének sikere határozza meg a nyugdíjadat. Ehhez olcsó húzás magamat ajánlani, de mégis :-) Ha érdekel, privátban elérsz. Vállalok online konzultációt is, így biztos nem érzed magad eladói nyomás alatt (amit személyesen is kerülök.)
2017. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Több szempontot is érdemes szem előtt tartani. Biztosító társaság magyarországi piaci részesedése, a termék TKM mutatója, alapkezelő által elérhető hozamok. A piaci részesedésből kövezkeztetni lehet arra, hogy mennyire biztonságos a cég, bár cáfolni is lehet egyes esetekben. Tkm mutató költségekről és bónuszokról ad infót. 2017.01-től már jobban átláthatóak a költségek, mint előtte, az etikus biztosító rendszer miatt. Az elérhető hozamok a legnehezebb kérdés itt, mert csak a visszamenőleges adatokból juthatsz infóhoz. Ezek nyilvános adatok a biztosítók portáljain. Ahol nem az, én nem választanám. Ha kérsz bárhonnan ajánlatot, jól nézd meg, hogy mi a reális hozam náluk az eddigiek alapján. Az sem jó taktika, hogy mondjuk 6%-on hasonlítod össze őket, mert azzal kiszűröd a drágább, de egyúttal erős alapkezelővel rendelkező cégeket. Az elérhető nyereségben komoly különbségek lehetnek hosszútávon. Főleg ha maximumra hajtasz.
2017. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:

Nem vagyok fundamentás, viszont közgazdász vagyok.


A mai viszonyok között sokkal jobban jár kézzel fogható eszközökkel, nem ilyan olyan eszközalapok stb-be fektető művészuraknak kell teljelni. Ilyen olyan %-okakat írnak, a világnak is szétkürtölik hogyha az adott évben milyen jó hozamot értek el, legközelebb meg kemény 2%-ot dobnak össze, akkor kuss van.


Ha 30 éves távban is gondolkodik valaki, nem hiszem hogy a lakás, akármi hülyeség lenne. Nem fogom levezetni mert reggel van hozzá.


Ha 10 évente veszel 1 lakást, akkor már 10 év után passzív jövedelemre teszel szert, ami azt jelenti, hogy a kövi lakásod árát vígan fizetik, így ha még áll a nyugdíjmegtakarításos téma, akkor abba is nem mindegy hogy havi 55-öt, vagy akár kétszer ennyit bele tudsz tenni.

Nem értem mit nem lehet ezen érteni. Ez az egyik legjobb befektetés, lakni mindig kell valahol, mindenkinek, erre fognak fizetni.

Vagy bízd másra a pénzed aki elvégzett a fősulit, ő majd forgatja neked a sok milliódat. Aztán ha a végén átlag 4-5%-ot kapsz, vagy még annyit sem, akkor ne lepődj meg.

Ez azoknak van akik nem hajlandóak megmozdulni, és többet kihozni a pénzből.

2017. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!