Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kötelező gépjármű felelősség...

A kötelező gépjármű felelősségbiztosítást esetében mit jelent a 60 nap türelmi idő?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy autót és még aznap megkötöttem a biztosítást online, amiről megérkezett a díjbekérő. A díjbekérőn rajta van a fizetési határidő, de az a dátum hamarabb van, mint a kockázatviselés kezdő napjától számított 60 nap.

Ez az első biztosításom és nem tudom, hogy akkor most a fizetési határidőig kell-e befizetni a díjat vagy lehet utána is a 60 napon belül.



2017. febr. 17. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Már csak 45 nap a türelmi idő, de ha nem érkezik be a díj a biztosítóhoz hamarabb is felmondhatja azt. Én nem kockáztatnék, mert ha biztosítás nélkül közlekedsz nagy büntetést kaphatsz. Fizesd be minél előbb.

2017. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

60 nap a türelmi idő. a lényege, hogy nem fizetsz díjat és a kockázatviselés áll.

pl: 2017.01.01 a kockázatviselés kezdete. Ha nem fizetsz díjat, akkor a 2017.03.02-ig van biztosításod.

2017. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60 nap a türelmi idő,ha 60 napig nem fizetsz akkor díjnemfizetéssel letörlik a szerződésedet és akkor újra kell kötni ugyanott nem kevés pótdíjjal ami fáj nagyon,úgyhogy figyelni kell a határidőkre nagyon
2017. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!