Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meg vizsgálnak ha nincs TB?

Meg vizsgálnak ha nincs TB?

Figyelt kérdés
Várandosan meg vizsgálnak az orvosok? Mennyibe kerül ügyeletes orvosnál a szülés? Neki kell adni hála pénzt? A szülés utáni bentlétért, ellátásért fizetni kell? Sajnos meg szünt a TB és nem tudom ezek hogy mennek!
2017. febr. 21. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Ha nincs TB-d akkor is megvizsgálnak csak mindenért fizetned kell. Hálapénzre ne is legyen gondod, mert örülni fogsz ha az ellátást ki fogod tudni fizetni.Az árakat meg megtudod úgy, hogy megkérdezed az asszisztensnőt akivel közlöd majd, hogy nincs TB-d.
2017. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs, megvizsgálnak, és a szülést is lerendezik, de utólag rohadt nagy bírságot fogsz kapni (a kezelések díja, plusz az elmaradt tartozás).
2017. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mióta nincs jogviszonyod?

Menj be a NAV-hoz, töltsd ki a nyomtatványt, hogy elkezded magad után fizetni a 7110 Ft-ot és egyből jogosult leszel minden ellátásra. A nem fizetett időszakra kérj részletfizetést, vagy ha olyan az anyagi helyzeted, méltányosságból mérséklést, elengedést.

A havi 7110 Ft egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól az önkormányzat adhat mentességet, ha szociálisan rászorult vagy.

2017. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon, ha magyar vagy, akkor van TB-d. Mindig. Nem lehet kibújni alóla sehogy. A TB tartozás valóban halmozódik, és tényleg lehet hogy büntetést is kapsz. Az ELLÁTÁSOKÉRT viszont NEM kell fizetned. Ha úgy tetszik, egészségbiztosításod mindig van, csak késedelemben vagy a fizetéssel. Viszont ezt érdemes rendezni, mert amúgy csak több lesz. Menj be a NAV-hoz, ott elmondanak mindent.

Ha pénzt akarnak kérni az ellátásért, az kamu, susmus (kivéve ha nem magyar vagy stb).

Ügyeletesnél a szülés ingyenes, hálapénzt adsz ha akarsz, annyit amennyit akarsz.

2017. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, pongyolán fogalmaztam, természetesen nem TB van mindig, hanem egészségbiztosítás, amit sokan TB-nek hívnak.
2017. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit biztosan mondhatok, hogy nem kell fizetned az ügyeletesnek, akárhol is fogsz szülni. Viszont a kötelező vizsgálatokat nem vagyok biztos, hogy elvégzik az illetékes rendelőben.Esetleg ha fizetnéd a TB-t amíg megszületik a baba? Utána a gyerek 3 éves koráig biztosított lennél...
2017. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!