Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha szeretném, hogy majd majd...

Ha szeretném, hogy majd majd magasabb nyugdíjam legyen, akkor külön nyugdíjbiztosítást fizethetek?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen
2017. márc. 14. 07:14
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha szeretnéd, hogy biztosan legyen nyugdíjad, akkor érdemes valamilyen nyugdíjcélú megtakarítást fizetned. Nem csak a nyugdíjbiztosítás létezik, mindenki mást mond, hogy mi is a legjobb.
2017. márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok ebben otthon. Mikre gondolsz? Sajnos sokan lehúzzák ezeket a nyugdíjcélú megtakarítási formákat
2017. márc. 14. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem fizethetsz.


Nyugdíjellátásra külön megállapodást csak akkor lehet kötni a nyugdíjbiztosítási szervvel, ha éppen nincs biztosítással járó jogviszonyod (pld. munkaviszony), de Te szeretnéd, hogy haladjon a szolgálati időd, és beszámítódjék a majdani nyugellátásod összegébe is.


Ha van biztosítási jogviszonyod, akkor az utána kapott jövedelemből kötelező jelleggel vonják. Kiegészítésre nincs lehetőség...

2017. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

... legalábbis állami szinten nincs...


Önállóan gondoskodhatsz magadról egy olyan biztosítón keresztül, aki foglalkozik ilyesmivel.

Én konkrétan egyikben sem bízom.

2017. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Értem én. Van munkám!

Viszont nagyon érdekel az, amit írtál. Hogyan lehet ilyen megállapodást kötni ha vki elveszítette a munkahelyét?

2017. márc. 14. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Jelzed a nyugdíjbiztosításnál, hogy erre lenne igényed. Megmondják a feltételeket, és ha vállalod, akkor kötnek Veled szerződést. Előre jelzem: Nem kis pénzről van szó havonta.

Azt tudni kell, hogy a nők 40 éves "kedvezményes" nyugdíjazásába ez az időszak nem számít bele, csak és kizárólag a tényleges öregségi nyugdíj igénylésnél!


Az illetékes szerv honlapján búvárkodhatsz utána:

[link]

2017. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 15. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont amennyiben téged érdekel, akinek van munkahelye, akkor a nyugdíjbiztosítás a legjobb megoldás, hiszen arra jár a 20%-os adójóváírás. Ebben tudok segíteni.
2017. márc. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm ezt is
2017. márc. 17. 09:26
 10/10 anonim válasza:
Jelenlegi átlag nyugdíj az országos nettó átlag bevételhez képest 68%. Ez az arány romlani fog durván az elkövetkező években. Több lehetőséged is van, hogy kiegészítsd az állami nyugdíjadat. Önkéntes nyugdíj pénztár, NYESZ azaz nyugdíj előtakarékossági számla és a mostanában divatos nyugdíjbiztosítás. Én utóbbit kötöttem magamnak.
2017. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!