Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Írországban élők, hogy sikerül...

Írországban élők, hogy sikerült kijelentkezni a TB-ből?

Figyelt kérdés

Kijöttem Írországba, szerencsére már munkát is kaptam.

Amíg nem volt munkám, otthonra fizettem a TB-t "bármi lehet még" alapon. Itt nincs kötelező biztosítás, viszont Mo csak úgy engedne kiléptetni ha jól értelmezem.

Ha fizetnék itt biztosítást, meg kéne adnom annak a végét, pedig nem szeretnék már Magyarországon biztosított lenni.


Sajnos nem nagyon értem mi hogy van, akiket kérdeztem vagy hagyták, vagy nem is foglalkoznak vele.

Én szeretném ezt lezárni, mert ahogy kijöttem és megszűnt otthon a munkaviszonyom, küldtek egy nagy TB tartozást egyből.

A hivatalokkal sem vagyok előrébb, még azt sem hiszik el hogy EU állam Írország...


Köszönök minden segítséget!



2017. márc. 19. 15:06
 1/4 A kérdező kommentje:
*Van állandó lakcímem Magyarországon, nem szeretnék kijelentkezni mert saját részem van benne.
2017. márc. 19. 15:41
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de engem konkrétan Írországban élő segítség érdekelne, mivel itt másképp működnek a dolgok mint általában az EU-ban.
2017. márc. 19. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

"*Van állandó lakcímem Magyarországon, nem szeretnék kijelentkezni mert saját részem van benne."


Ha jól értem, te véglegesen letelepedtél külföldön, nem csak ideiglenes tartózkodást tervezel. Ebben az esetben nem is szabályos, ha megvan a magyarországi állandó lakcímed, azt legfeljebb ideiglenes lakcímként tarthatnád meg.

[link]


Egyébként nem értem, miért ragaszkodsz a lakcímhez az ingatlanodban, hiszen egy lakcímbejelentés önmagában a lakás használatához fűződő jogot nem keletkeztet és nem is szüntet meg.

2017. márc. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!