Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A TB-t miért %-osan vonják le...

A TB-t miért %-osan vonják le a fizuból?

Figyelt kérdés
Úgy értem mit kap cserébe aki többet fizet be? A nyugdíj biztosításnál érthető, hisz több nyugdíjad lesz, de a TB-nél ugyanazt a szolgáltatást kapja mindenki, vagy nem?
2017. ápr. 15. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Mert akkor mindneki kb. minimálbérre jelentené be magát, ha nem %-osan vonnának.
2017. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
? Épp hogy mostani a %-os rendszerben fogsz kevesebbet fizetni ha minimálbérre vagy jelentve! Ha fix lenne, több lenne a nettód (min.bér felett) mint most.
2017. ápr. 15. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Mert aki többet dolgozik, jobban elhasználódik és többet jár majd az orvoshoz.
2017. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as: És az dolgozik többet aki többet keres? :)
2017. ápr. 15. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Ha esetleg nem így van akkor a probléma nem a TB % hanem az hogy miért nem az keres többet aki többet dolgozik.
2017. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Eü szolgáltatásban nem kapsz többet, de a pénzbeli ellátásaid alapja pont úgy magasabb, mint ahogy a nyugdíjadé is azénál, aki kevesebb járulékot fizet.
2017. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy értem mit kap cserébe aki többet fizet be?"


Ez egy adó, be kell fizetni és kész. Az adóért cserébe nem feltétlen jár szolgáltatás.

2017. ápr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7, az adóért nem, az szabadon felhasználható az állam kedve szerint (ezért csinált Orbán a korábbi munkaadói tb- járulékból azonos mértékű szociálos hozzájárulási adót).

Az egbizt és a nyugdíj azonban nem adó, hanem járulék. Ezért cserébe "járadék" jár. Nyugdíj, eü szolgáltatás és a járulékalap szerint változó összegű, de a biztosítottak számára azonos feltétrlekkel járó, azonos mértékű pénzbeli ellátás ( tp, btp, csed és tsai).

2017. ápr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

A járulék nem adó, tehát szolgáltatás jár utána.


Az egészségbiztosítási járulék után adott esetben táppénz, baleseti táppénz, CSED, GYED, méltányossági ellátások, valamint gyógyszertámogatás, orvosi ellátás stb.

Munkaerő-piaci járulék után adott esetben álláskeresési járadék.

Nyugdíjjárulék után nyugdíj, árvaellátás, özvegyi nyugdíj, és különböző nyugdíjszerű ellátásokra jogosíthat.


Mivel az ellátások (kivéve egyet-kettőt, mint orvosi, gyógyszer stb.) az annak alapjául szolgáló járulékköteles jövedelem után számítódnak ki, ezért aki többet fizetett a "közösbe", többet is vehet ki belőle. :)


Bár ez a dolog eléggé aggályos, amióta a családi kedvezményt a járulékokra is kiterjesztették...

A 3 és több gyermekesek alig tesznek a "közösbe", mégis vesznek ki belőle a jövedelmük arányában.

Én ilyen szabályt nem hoztam volna, szerintem teljesen szembe megy az igazságérzettel.

Tudom, hogy ezért sokan támadni fognak, de így gondolom.

2017. ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Méltányossági okokból. Aki minimálbért keres, azt hagynák meghalni, ha arányos lenne a szolgáltatás, hiszen amennyit fizet, az semmire nem lenne elég. Persze verhetem az asztalt úgy, hogy amúgy a magas bejelentett béremmel rengeteg járulékot fizetek, mégis ha bajom van (egyelőre szerencsére semmi), magán rendeléshez fordulok, mert az államira nincs időm, hogy bekerüljek, ede semmi értelme vernem az asztalt. Én személyesen egy hibrid rendszert preferálnék, ahol felét befizetném méltányosságból az államiba, amit nem vehetnék igénybe, másik feléből meg magánbiztosítást vennék, aki csóró, az meg igénybe venné az államit.
2017. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!