Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítási csalás kategóriájá...

Biztosítási csalás kategóriájába tartozik az, mikor valaki öregeket keres fel, akik már jobban halálközelben vannak, és kezesként jegyzi be magát halál esetére?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha ezt több emberrel teszi meg, nem csak ismerősökkel, hanem ismeretlenekkel.

2017. ápr. 22. 18:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, mi az, hogy kezes? Ha valaki hitelt vesz fel, de egyedül nem elég tőkeerős, akkor kezest kérnek a bankok - aki KIFIZETI AZ ADÓS HELYETT a felvett pénzt.

Legalább azt tudnád, hogy mit akarsz kérdezni... :-(

2017. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg értetted a kérdést, de ehelyett olyan "kérdésre" válaszoltál, ami ott sem volt. Ha legközelebb ilyen semmitérő kommentet írsz, előtte inkább gondolkozz el rajta, hoyg érdekelni fog-e. Építő kritikának, ha esetleg annak szántad volna, szintén gyenge volt. Vagy válaszolj a kérdésre, vagy menj a tini részre trollkodni.
2017. ápr. 22. 18:47
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Hűűű, de jó fej vagy!!! Öregeket akarsz "megvámolni" és még Te osztasz le engem?

Ha egy öregember életbiztosítást köt, akkor annak megvan az oka - ha egyedülálló, nem fog egy vadidegennel szerződést kötni és egy rakás pénzt fizetni, hogy utána másé legyen a pénz.

És igen, ha kihasználja valaki, hogy egy idős ember nem beszámítható vagy megtéveszted, kényszeríted, stb. akkor az büntethető.

2017. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Bankban dolgozom, de nem értem a kérdést. Arra gondolsz,.hogy kötsz biztosítást idegen idősekre és te leszel a kedvezményezett?

Rossz hír, hogy majdnem minden biztosításnál van egy maximum életkor, amikor még meg lehet kötni. Emellett a legtöbb időskori biztosításnál is van már várakozási idő természetes halál (tehát nem baleseti halál) esetén. Sok biztosításnál van egészségügyi felmérés. Soroljam még? És idegen idősek miért téged jelölnének meg kedvezményezettnek?


Ne kötözködj, hanem tegyél fel normális kérdést. Ha meg hülye vagy, akkor ne gondolkodj ilyen bonyolult dolgokon.

2017. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, a kérdésed nettó baromság. Nincs olyan, hogy bejegyezteti magát kezesnek.

Mire vagy kíváncsi ezen kívül?

2017. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2017. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
És ha rájön a biztosító, akkor nem is fog fizetni.
2017. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hol a van a kérdésemben, hogy "én" "vámolom" meg?
2017. ápr. 22. 19:08
 9/23 A kérdező kommentje:

Ismerek olyan embert, akinek nagy bevétlei vannak ilyenből. Kedves bankár, akkor mégis értetted a kérdésemet.


Azért tettem fel a kérdést, mit kaphat ezért, ha már több idős emberrel "sikerült" ezt megcsinálnia?

2017. ápr. 22. 19:15
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Ebből megélni csak akkor lehet, ha az illető mazlista. De akkor inkább lottózzon, egyszerűbb.
2017. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!