Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha kettős Eus állampolgár...

Sara yellow kérdése:

Ha kettős Eus állampolgár vagyok és nem otthon élek már hanem magyarországon, de egyelőre nincs munkám itt és a bejelentett lakcímem nincs még egy éves, hogyan lehet TB-m?

Figyelt kérdés
Otthon már nem lehet, mivel nem oda szól a lakcímem. Itt meg azt mondják, hogy a lakcím minimum egy éves kell legyen ahhoz hogy jogusult legyek TB-re. Akkor most egy évig nem is fizethetem magamnak?
2017. ápr. 25. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Magadnak mindig fizetheted. De kiválthatsz EU-s egészségbiztosítási kártyát, amivel kötelesek ellátni mindenütt.

Én is éltem Franciaországban és azzal a kártyával még a háziorvosok is fogadtak. Ingyenes, az OEP-nél igényelheted, azonnal kiállítják.

2017. ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgárként magyarországi lakhely esetén köteles vagy fizetni minden hónapban egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ez jelenleg 7110Ft.


Ez alapján jár eü ellátás.

2017. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ma 11:21-es:

nem fizetheti, mert írta a kérdésében, hogy nincs még 1 éve mo-i címe.

"Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel, tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan esetén bejelentett szálláshellyel rendelkezzen Magyarország területén. Az egyéves időtartamba beleszámít az a legfeljebb kilencven napos időszak is, amely alatt a belföldi személy nem rendelkezett Magyarország területén bejelentett lakóhellyel."

[link]


A kérdező esetében a megállapodáson alapuló jogosultság jöhetne szóba, de az elég drága (főleg, ha azonnal szeretné)

[link]


Meg kellene próbálni valami módon bejelentett részmunkaidős (akár napi 1 órás) munkaviszonyt szerezni (legalább addig, amíg nem lesz 1 éve mo-i lakcímed) és az alapján biztosított lennél.

2017. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!