Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Unit-linked befektetési...

Unit-linked befektetési életbiztositásom szeretném felmondani az első havi befizetésem után, de a biztositó erre csak akkor hajlandó ha kifizetem a 10 éves szerződés teljes költségeit ami több százezer Ft. Szerintetek ez jogszerű és igazságos?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem tudom tovább vállalni a havi befizetéseimet, abban az esetben a biztositó birósági úton hajtsa be rajtam az összeget, amit persze nem szeretnék.

#életbiztosítás #befektetés #unit linked #megszűntetés felmondás
2017. máj. 5. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit zavaros amit leírtál.

Mikor kaptad meg a kötvényt? Ugyanis van lehetőséged, a kötvény kézhezvételét követő 30 napon belül írásban, indoklás nélkül felmondani. Ilyenkor a biztosítás megszűnik, és a befizetett pénzed teljes, vagy egy részét vissza is kapod. Ez MNB törvény, minden biztosítónál így van!

Ha kicsúsztál az első 30 napból, akkor vagy visszavásárolod és kapsz pár forintot, vagy díjnemfizetéssel megszűnik, tehát nem fizeted tovább a biztosítást. Ilyenkor buktad az első befizetett hónapodat. Ennyi.

Díjfizetésre nem kötelezhet a biztosító, mert 2014 március 15-től a PTK kimondja, hogy nem hajthat be rajtad díjat a biztosító.

Ha van még kérdésed írj. Egyébként miért döntöttél a biztosítás megszüntetéséről?

2017. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos kifutottam az általad emlitett 30 napból. Felelőtlenül és elhamarkodottan kötöttem meg a szerződést. Egy volt osztálytársam keresett meg,aki már vidéken lakik és úgy volt hogy lakáselőtakarékossági szerződést kötünk,mert én lakásra gyűjtök,de azt állitotta hogy ezzel az unit-linkeddel sokkal jobban járok. Nagyon sokat olvastam utána itt a neten és sok emberrel is beszélgettem és azt javasolták hogy szüntessem meg amig nem késő. Bármikor adódhat a jövőben olyan próblémám mikor nagy szükségem lehet a befizetett összegre,aminek csak egy töredékét kapom meg,ha nem várom meg a 10 éves szerződésem végét. A biztósitó azt irta nekem hogy a szerződéses összeg ami jelen esetben 2400000 Ft költségeit (ügynöki,kezelési stb),ami több százezer Ft,birógági úton fogja rajtam érvényesiteni,mert megilleti őket az összeg,de én ezt nem igazán értem .

2017. máj. 6. 11:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig csak 20 ezer Ft-ot fizettem be,ami egy havi befizetésnek felel meg. Azzal egyet értek hogy ezt az összeget elbuktam és talán még valamennyit még rá is kell fizetnem,de azt viszont felháboritónak tartom hogy a jövőbeni még ki nem fizetett költségeiket is rajtam akarják bevasalni. Hétfőn személyesen bemegyek az irodájukba és megpróbálom felmondani a szerződést. Eddig csak telefonon beszéltem velük.
2017. máj. 6. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik biztosító? Melyik terméke?
2017. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Signal Iduna biztositó. Öngondoskodási terv 2.0
2017. máj. 6. 22:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb pofátlanság, amit életbiztosítási ágban eddig biztosítótól láttam...
2017. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"birógági úton fogja rajtam érvényesiteni,mert megilleti őket az összeg,de én ezt nem igazán értem ."


Miért fektetsz olyanba, amit nem értesz teljesen?


A másik, biztos vagy benne, hogy kaptál kötvényt? Ha nem, akkor még lehet mit csinálni.

2017. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért nem értem mert nem vagyok jogi szakember. Eddig úgy tudtam hogy hasonló esetben a biztósitónak csak kárigényt és visszamenőleges tartozást lehet biróságon követelni. Kaptam kötvényt,ami 60 oldalas és nem olvastam át az egészet. Az biztos hogy nem fognak rajtam behajtani több százezret a semmiért. inkább dolgozok a jövőben külföldön,itthon pedig csak feketén.
2017. máj. 7. 11:44
 9/13 Atika007 ***** válasza:

Szia!

Vedd fel a beszélgetéseteket. Legjobb ha leíratod velük ezeket... Legyen bozonyíték a kezedben!

Fogyasztóvédelem szereti ezeket.

Sajnos jutalékukért sok mindenre képesek ezek az "ismerősök". Valójában őket is bepalizták... csak az ismerőseik ( leendő áldozataik) kontaktjai kellenek.

2017. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én még ilyet életembe nem hallottam,hidd el ilyen nincs,és ne is aggódj emiatt,a legtöbb ami érhet hogy buktad azt a 20 ezer forintot.Sajnálatos ami történt veled és valóban lakásvásárlásra lakástakarék a legjobb megoldás.Függő üzletkötő vagyok.
2017. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!