Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító kérhet tőlünk 15,...

A biztosító kérhet tőlünk 15, 000Ft-ot elbírálás ügyében?

Figyelt kérdés
Anyósom elhalálozott tavaly szeptemberben. Kiderült, hogy volt biztosítása ami után nem nagy összeg, kb 200e Ft járna. Viszont a biztosító mindig kitalál valamit amivel húzhatja az időt. Mi mindent beadtunk amit kértek, most viszont a háziorvostól kérnék a kartonját, az elbírálás ügyében, amiért kérnek tőlünk 15, 000Ft-ot. Ez így kell, hogy legyen? Nekünk ezt ki kell fizetnünk?

2017. máj. 23. 15:49
 1/6 xswerdy ***** válasza:
Nekem még csak vagyonbiztosítási ügyem volt, ott elég furcsa lenne, hogy a biztosítási esemény elbírálásáért pénzt kérjenek. Elég furcsa, ha életbiztosításnál így van de kérdés, hogy mi van a szerződésben.
2017. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra hivatkoznak, hogy az orvos költségét nekünk kell megtéríteni, ami jelen esetben 15,000 Ft. A szerződésben ilyenről nem írnak. A biztosító helyi kirendeltségén azt mondták, ezt az összeget a biztosítónak kellene kifizetni. Erre most küldtek egy levelet, hogy mi fizessünk. Én nem értem, miért kellene nekünk fizetni.
2017. máj. 23. 17:05
 3/6 xswerdy ***** válasza:
Akkor válaszold meg a levelet, hogy a szerződésben nem szerepel ilyen költség, nem fizeted ki.
2017. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A háziorvosnak a kórleíráshoz formanyomtatványt ad a biztosító,amit a háziorvos kitölt ingyen.Ez kötelessége,ezért nem kérhet pénz,és a biztosító sem kér.Én nem hallottam még ilyenről.
2017. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztositonal dolgozom es en se hallottam ilyenrol. Melyik ceg?
2017. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Grupama biztosítóról van szó. Szerintem, csak nem akarnak fizetni.
2017. máj. 29. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!