Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha átutalta az internetes...

Ha átutalta az internetes bank a TB összegét mikor volt már munkám, visszakaphatom?

Figyelt kérdés

Mikor megkaptam a munkát 2 hónapja, kinyomtam az időközönkénti automatikus utalási lehetőséget internetes banknál. Most vettem csak észre, hogy sikeresen azóta is küldte a pénzt a NAV-nak ez a szerencsétlen rendszer... (pedig ténylegesen nem írta akkor ott mikor újra ellenőriztem, erre most újra ott volt mint 'rögzített átutalás')


Kérdés: az így feleslegesen átutalt pénzt vissza tudom igényelni a NAV-tól, vagy buktam?

Nem érdekel, ha hosszadalmas papírmunka


2017. máj. 26. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vissza tudod igényelni, nem bukod.

Nem hosszadalmas papírmunka. Ha van ügyfélkapud pár perc alatt megvagy vele, ha nincs akkor nyomtatod, postázod.

Itt a nyomtatvány amin visszaigényelheted:

[link]

2017. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kérdés:

ez ilyenkor 'Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék' vagy 'Levont Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék'?

2017. máj. 26. 22:39
 3/10 A kérdező kommentje:
amúgy a kitöltőprogram hóóót cuki hogy nem engedi kitölteni meg nem engedi beírni az adott kódot sehováse :DDDDD jaaaaaj nav
2017. máj. 26. 22:54
 4/10 A kérdező kommentje:

komolyan ez a program tiszta bug... nevetséges az egész NAV...


beírom a kódot erre nem íródik be, hanem automatikusan törlődik, majd feldobja a hibaüzenetet, hogy miért nem írtam be semmit... ez már a 4. űrlap amit töltök és végig ez... vicc... hétközna meg persze úgy van nyitva, hogy be ne tudjon menni az ember

2017. máj. 26. 23:14
 5/10 A kérdező kommentje:

"az adónem (e) oszlopban a 188-as (Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék) nem adható meg"


akkor hol adható meg? mert az (a) oszlopra meg azt írja h csak 902, 910, stb

2017. máj. 26. 23:18
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
124. az adóneme
2017. máj. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi


de a program továbbra se működik, és folyton kitöröl mindent a 01-es rész, amikor kitöltöm...

2017. máj. 27. 11:21
 8/10 A kérdező kommentje:

de mikor teljes újraindítás után sikerül végre beírnom akkor azt írja hogy "az 'e' (jóváirandó/adónem) mezőbe a 124-es érték nem adható meg"


de az 'a' (jóváirandü/adónem) mezőbe meg "csak a 904, 910, 945-ös adónem írható be"

2017. máj. 27. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenképp kell hozzá ez az elbacott szar program, vagy anélkül is lehet?
2017. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Bemész a NAV-hoz és elkéred papír alapon, majd kitöltöd és leadod. Vagy - ha tudod - kinyomtatod üresen a nyomtatványt, kézzel kitöltöd, aláírod, és feladod postán.


Én sem szeretem a programot - pedig napi szinten használom - valami borzalom. Gondolom, a NAV dolgozói is mennyire imádhatják. Kíváncsi lennék egy közvéleménykutatás eredményére. :)

2017. máj. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!