Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy volkswagen Borát édespám testvérétől üzembentartóival. Több info lent található?

Figyelt kérdés
Üdv amint említettem szeretnék vásárolni egy Volkswagen Borát édesapám testvérétől. Hogy lehetne ezt megoldani a leg gazdaságosabban? Üzembentartóival szeretnénk. Én egyenes águ rokonnak szamítok ? Ha igen akkor milyen anyagi vonzatai lennének a kötelező biztosításom kívűl? Amennyiben én nem egyenes águ rokon vagyok akkor édesapámnak a nevére iratnánk az üzembentartóit. Ekkor milyen anyagi vonzata lenne? És mi a menete? Egyébként Volkswagen Bora 1.6 (1590ccm) 105LE 2002évjárat

2017. jún. 14. 00:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Édesapád testvére esetében sem te, sem édesapád nem számít egyeneságú rokonnak. Az egyeneságú rokonok a szülők és a gyermekek, illetve házastársnak lehet még illetékmentesen ajándékozni.

A leggazdaságosabban úgy jöttök ki, ha az üzembentartói jogot jelképes összegért megveszed a tulajdonostól, így a vagyonszerzési illeték 25%-át kell fizetned.

Ezen kívül fizetned kell az üzemben tartói bejegyzés díját és új forgalmi engedélyre is szükség lesz.

Itt láthatod ezeket a költségeket, illetve az eljárás menetét:

[link]


A gépjárműadót is fizetni fogod, ennek a számítása itt látható:

[link]

2017. jún. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!