Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem fizettem a Tb-t, akkor...

Ha nem fizettem a Tb-t, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Körülbelül 7 éve nem fizettem TB-t. Mi ilyenkor a teendő, hogy tudom megnézni, hogy mennyi a tartozásom? És mennyi idő az elévülése? Körülbelül mennyi lehet így a tartozásom? Ha kamat is van rajta. Köszönöm a segítségeket.
2017. júl. 5. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Bemész a NAV-hoz folyószámlaegyeztetésre, vagy ha van ügyfélkapud, akkor ott is megnézheted. Bejelentkezel a megfelelő nyomtatványon, hogy mostantól fizeted magad után a havi 7110 Ft-ot és fognak küldeni csekkeket.

Az elmaradásodat négy évre visszamenőleg tartják nyilván,az ennél régebbieket elévülés címén törölni kell. Ha ezt nem tették volna meg, neked kell kérvényezni. 350-400 ezer Ft körüli tartozásod lehet körülbelül,ami végrehajtható.

2017. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

És még nem keresett a végrehajtó?


Online meg tudod nézni az egyenleged ha van ügyfélkapu regisztrációd, ha nincs akkor először azt csinálj a magyarorszag.hu oldalon.

2017. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Atya ég, az nagyon sok! Eddig nem tudtad hogy kéne fizetned?? Gondolom nem voltál orvosnál ezért nem bukott ki, de attól az még halmozódott. Ebből valamennyi lehet hogy elévült,de minimum 5 év tartozás biztos hogy lesz, ami 400000 ft+ késedelmi kamat alaphangon, de lehet hogy több. Nekem 4 évnyi tartozásom volt mert nem tudtam hogy,nekem nem jár, és fizettem tavaly utólag 324000 ft-ot és eddig kb 18000 ft késedelmi kamatot de a tavalyi évre vonatkozó késedelmit még csak ősszel fogják előírni,az még egy kb 4000 ft lesz. Szóval intézd, mert addig a jogviszonyod is rendezetlen marad.
2017. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!