Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ön szerint a biztosító egy pl...

Ön szerint a biztosító egy pl tűz kár esetén kérheti-e az eredeti benyujtott számlák mellett az újboli helyszínelést?

Figyelt kérdés
A kár után 70 % ot fizetett és közölték, ha eredeti számlákkal igazolom a helyreállítást, akkor a különbözetet is fizetik.Van-e joga újra kutakodni, hogy én mit építettem viskot, vagy palotát ...? Vagy a benyújtott szlák alapján minden vállalkozot csalonak gondol...?
2017. júl. 13. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt nem tudom, hogy jól értem - tehát építés volt, tűzkár, térítés - és megnézheti-e, hogy szalmaviskót építettél, vagy téglaházat? szerintem igen, máshogy ég.
2017. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen megnézheti.

Hiszen a helyreállítás nem képviselhet magasabb minőséget, mint amilyen az eredeti állapot volt (illetve képviselhet, de arra nem fog fizetni a biztosító neked).


Csak két triviális példa:

- Ha 1500 ft-os Diegos szalagparkettád volt a szobában akkor nem fogják kifizetni a 12000 ft-os svédpadlót

- Ha eredetileg egy szigetelés nélküli 30-as téglafalad volt akkor nem fogják kifizetni az új passzív házadat 50-es fallal és 30 centi szigeteléssel.

2017. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bár az előző gondolat teljesen jó, itt nem ez történt.

Csupán kb. annyi, hogy ha hozol számlát fizetek 100at, ha nem hozol, (akkor neked sem került annyiba) és akkor csak 70-et...

2017. júl. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!